PILNE: Nowy podatek mocno uderzy w kierowców. Wszyscy zgodnie zapłacimy duże pieniądze

PILNE: Nowy podatek mocno uderzy w kierowców. Wszyscy zgodnie zapłacimy duże pieniądze

podatek pieniadze kierowcy

Podaj dalej

Kolejny nowy podatek i kolejny, który w dużym stopniu dotknie polskich kierowców. W dodatku mocno ograniczy on korzystanie z pieniędzy, co w mocnym stopniu odczują osoby chcące zakupić samochód. Będą musieli oni manewrować gotówką w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Niby prostszy, ale jednak bardziej kontrolowany przez państwo.

Podatek który uderza w branżę motoryzacyjną

podatek kierowca pieniadz
fot. freepik.pl

Nie ma wątpliwości, że kierowców czekają spore zmiany. Wszystko rozpocznie się 1 stycznia przyszłego roku, bowiem to właśnie od tego dnia wchodzą zmiany. Określają zasady i limity płatności między przedsiębiorcami, a także przedsiębiorcami a konsumentami. Zwłaszcza ten drugi przypadek jest bardzo istotny z punktu widzenia kierowców.

Dotyczy on bowiem sytuacji kupna i sprzedaży samochodu. Nie będzie można, bowiem zapłacić za pojazd gotówką, jeżeli jego wartość przekracza 20 tysięcy i więcej. Co w tym wszystkim jest najistotniejsze, jeżeli ktoś zdecyduje się na taki krok. Jeżeli przedsiębiorca przyjmie od konsumenta płatność gotówką na kwotę powyżej 20 tysięcy złotych, to będzie ona stanowiła dodatkowy przychód z działalności gospodarczej.

Będzie się to związało z konsekwencjami, bowiem taka osoba zapłaci dodatkowy podatek od płatności przyjętej gotówką na kwotę przekraczającą 20 tysięcy złotych. Nie będzie się zatem opłacało ”oszukiwać” pod tym względem, bowiem konsekwencje tego mogą być nieopłacalne. Można nic nie zyskać, a stracić sprzedając pojazd.

kierowca samochod podatek
fot. freepik.pl

Trzeba będzie wpłacić pieniądze do banku

Kierowcy zatem posiadający gotówkę w ręce, będą zobowiązani do tego, aby wpłacić całą sumę na konto. To na pewno nieco czasochłonne zadanie i mało przyjemne. Warto tutaj wspomnieć, że niektóre banki mogą wymagać tego, aby klient wytłumaczył się skąd ma daną sumę pieniędzy. Takie przepisy działają od pewnego czasu. Rozmowy mogą być zatem mało przyjemne, jak i atmosfera.

To na pewno okaże się też bardzo kłopotliwe, jeżeli chodzi o saną transakcję zakupu samochodu. Nowy podatek na pewno w przypadku jego płacenia nie będzie mały, a więc przedsiębiorcy będą chcieli go uniknąć. Z drugiej strony z tego tytułu mogą tracić klientów, którzy nie będą chcieli w ten sposób kupować samochodu.

kierowca kierownica samochod
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News