PILNE: Nowy podatek dla kierowców? Zapłacimy za ilość samochodów w gospodarstwie domowym

PILNE: Nowy podatek dla kierowców? Zapłacimy za ilość samochodów w gospodarstwie domowym

podatek sejm samochod

Podaj dalej

Podatek to nie odłączna część naszego życia. Płacimy go niemal wszędzie, za wszystko i we wszystkim. Tyle tylko, że w ostatnich latach można odnieść wrażenie, że są one już wszędzie, a z tego tytułu wymyślane sa nowe, coraz bardziej kuriozalne i absurdalne. Wygląda na to, że teraz głównie będziemy obracać się w tego typu sferze zabierania nam pieniędzy.

.

parkowanie mandat samochod
fot. freepik

Skoro niby zarabiamy coraz więcej, choć na coraz mniej nas stać, to jednak mimo wszystko warto sięgać wciąż po nasze pieniądze. Choć te tak zabierane są nam w coraz większej ilości na każdym kroku. Od wypłaty, poprzez wszystko co kupujemy i nie tylko. Wspomnieć by tutaj można wiele kuriozalnych podatków, które bądź co bądź okazują się zbędne. Jeden z ostatnich to wzbudzających kontrowersje to ten od cukru w napojach słodzonych.

Tym razem rząd szykuje podatek od tego, że ktoś posiada wiele mieszkań. Będzie musiał płacić za to, że ma ich trzy i więcej. Czyli ktoś, kto się czegoś w życiu dorobił w różny sposób, musi za to płacić dodatkową daninę. Sprawą zajmuje się już ministerstwo rozwoju i finansów. Eksperci nie mają wątpliwości – rząd, kraj, budżet państwa jest w coraz gorszej kondycji finansowej i pieniądze szukane są dosłownie wszędzie, gdzie się da.

Na razie mowa o mieszkaniach, ale już pojawiają się głosy, że z czasem przyjdzie płacić nam dodatkowy podatek od samochodów. Jeżeli ktoś posiada ich w gospodarstwie domowym dwa lub więcej, także za to zapłaci. Zostanie ”wymyślony” kolejny podatek do ratowania danej rzeczy, np. środowiska, i będzie powód do tego, aby znów pobierać pieniądze także od tej grupy.

samochod parking inwestycja
fot. freepik

Za oddychanie będzie ostatni…

Nie od dziś wiadomo, że państwo nie ma swoich pieniędzy dlatego nakłada kolejne podatki. W ten sposób płacimy ich coraz więcej, a tym samym stajemy się coraz bardziej uzależnieni od państwa. W dobie obniżenia podatku na paliwa czy żywność, nic dziwnego, że rzad szuka i będzie szukał pieniędzy gdzieś indziej. To nie jest tak, że dostaliśmy coś za darmo.

Przyjdzie moment spłacania tego, że na chwilę zostało wstrzymane. Później natomiast trzeba będzie to nadrobić i to z nawiązką, aby kraj mógł dalej rozwijać się pod względem gospodarczym i nie tylko. Podatek to rzecz, która w najbliższym czasie będzie nam towarzyszła na wiele nowych i różnych sposobów. Warto sprawdzać ile nowych pojawi się w tym roku, a zwłaszcza kolejnym.

samochod parking auto
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News