PILNE: Nowy mandat robi furorę na drogach. Kierowcy są zachwyceni wyższymi karami za wykroczenia

PILNE: Nowy mandat robi furorę na drogach. Kierowcy są zachwyceni wyższymi karami za wykroczenia

policjant wypisuje mandat

Podaj dalej

Znacznie wyższy mandat przyjmowany jest z ogólnym zadowoleniem. To na pierwszy rzut oka może okazać się bardzo dziwne, ale tak naprawdę jest. Tak wynika z sondażu przygotowanego przez IBRIS dla Rzeczpospolitej. Zdaniem 69,1 procent osób to przyczyni się do wolniejszej jazdy, a tym samym większego bezpieczeństwa na drogach.

Drogi mandat to dobra rzecz

policja mandat kierowca

W pewien sposób brzmi to dość kuriozalnie, ale to też pokazuje, jak społeczeństwo bardzo czekało na tego typu zmianę. Nikt nie lubi płacić więcej, wydawać więcej pieniędzy niż musi i płacić za rzeczy, które nie musi. Mimo wszystko w przypadku kierowców jest to konieczne i niezwykle potrzebne w dobie tak wielu niebezpieczeństw.

Najbardziej do nowych rozwiązań przekonane są osoby powyżej 60 roku życia. Te nauczone życiowym doświadczeniem wiedzą, że pewne wartości niestety trzeba szacować przez wyższe finanse. Ciekawe wygląda również kwestia osób w wieku 18-29 lat. Ku zdziwieniu trzy czwarte młodych osób uważa, że kierowcy będą jeździli teraz wolniej.

Dziwić może natomiast liczba sceptyków wśród 30-39-latków. Tutaj aż ponad połowa z nich kwestionuje skuteczność, jaką daje wysoki mandat. Mogłoby się wydawać, że ta grupa społeczna dopiero co wyrosła z prędkości i szaleńczej jazdy, jest bardziej dojrzała. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej.

mandat kierowcy

Styczeń miesiącem nauki

Już od pierwszych godzin nowego roku kierowcy przekonują się, że trzeba być naprawdę zamożnym, aby opłacić obecny mandat. Ale nawet pieniądze nie dają tutaj szczęścia. Wystarcza już nawet dwie kontrole policyjne w ciągu dwóch lat, aby stracić prawo jazdy. Nie ma zatem taryfy ulgowej dla osób, które są na bakier z przepisami i bezpieczeństwem na drodze.

mandat ubezpieczenie

Policja bardzo skrupulatnie podchodzi do nowego taryfikatora i w pierwszej kolejności celuje w piratów drogowych. Nie zobowiązuje to jednak innych kierowców do łamania przepisów ruchu drogowego. Bo jak wielu się już przekonało w te kilka dni, oni też mogą wyjąć oszczędności z konta, aby opłacić mandat.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News