PILNE: Nowy dodatek zapowiedziany przez rząd! Zostanie wprowadzony ważny program dotacyjny

PILNE: Nowy dodatek zapowiedziany przez rząd! Zostanie wprowadzony ważny program dotacyjny

nowy dodatek dotacja

Podaj dalej

Po ogłoszeniu programu Rodzina 800+, rząd ogłosił kolejny ważny nowy dodatek, który odmieni życie wielu ludzi. Rząd właśnie zapowiedział zmianę, która znacząco odmieni życie wielu milionów ludzi. Kończą się tzw. betonowe czasy, a życie społeczne osłodzi zieleń i piękne widoki. Ministerstwo klimatu zamierza przeznaczyć na ten cel znaczną część pieniędzy.

Rząd da dodatek na rewitalizację

rodzina dodatek 800+
fot. freepik

W ostatnich latach większość rynków w miastach zamieniło się w betonowe place, na co mocno narzekała lokalna społeczność i media. Tam gdzie przed laty były niemalże parki w sercu miast, teraz leżą betonowe płyty i najczęściej nie ma nawet grama zieleni. To ma się zmienić, bowiem nie tylko bardzo źle to wygląda, ale również bardzo źle wpływa na szeroko rozumiane środowisko.

– Już wkrótce będziemy ogłaszać bardzo dobry program, który wynika z wielu spotkań i z oczekiwań mieszkańców miast do 50 tysięcy. Program będzie dotyczył odbetonowania miast, zazielenienia i zwiększenia retencji w miastach – powiedziała Anna Moskwa. Samorządy zatem mogą spodziewać się dodatkowych pieniędzy, jakie będą musieli przeznaczyć na odmianę swoich rynków.

Choć tego nie widać i na pierwszy rzut oka nie czuć, to jednak Polska mierzy się z dużym problemem jeżeli chodzi o zatrzymywanie wody. Dane pokazują, że zatrzymujemy średnio około 7 procent średniorocznego odpływu wód w kraju. To zbyt mało, bowiem wedle wskaźników powinniśmy co najmniej dwa razy tyle. W naszym kraju sytuacja wygląda tak, że posiadamy trzy razy mniej wody na jednego mieszkańca niż statystyczny Europejczyk.

dodatek pieniadze rodzina
fot. freepik

Jaka zmiana?

Swego czasu była bardzo duża moda na to, aby z pieniędzy Unii Europejskiej wszystko ścinać i pokrywać betonowymi płytami. Teraz to już przemija, bowiem dostrzeżono to, że nie jest to ani ładne ani też funkcjonalne. Bez wszelkiego rodzaju roślinności i dostępu do ziemi, deszcze potrafią mocno utrudnić życie. Widać to po licznych interwencjach straży pożarnej, która coraz częściej musi interweniować w celu wypompowania wody. Ta nie ma bowiem, gdzie spływać i w co wsiąkać.

Jakie pieniądze otrzymają samorządy i kiedy to będzie? Tego jeszcze nie wiadomo. Zapewne słowa te i deklaracje można potraktować jako obietnice wyborcze. Pytanie czy to jedne z tych, które nie będą zrealizowane tak jak powinny?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News