PILNE: Nowy bon turystyczny 2023 już od tych wakacji! Minister Turystyki potwierdza informacje

PILNE: Nowy bon turystyczny 2023 już od tych wakacji! Minister Turystyki potwierdza informacje

Podaj dalej

Jeszcze w tym te wakacje Polacy będą mogli aktywować nowy bon turystyczny! Takie informacje przekazał minister sportu i turystyki, który ogłosił, że druga edycja tego świadczenia jest już gotowa. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób, które jeszcze nie zaplanowały sobie wyjazdy na tegoroczny lipiec i sierpień. Lada moment będzie im to dużo łatwiej zrobić z dodatkowym wsparciem finansowym.

Ile wyniesie bon turystyczny 2023?

bon turystyczny wakacje
fot. freepik

Szef resortu oficjalnie potwierdził, że na polaków będzie czekała kolejna edycja bonu turystycznego. Przygotowana propozycja została już przedstawiona Ministerstwu Finansów i czeka tylko na akceptację. Zasady wypłacania pieniędzy będą jednak zupełnie inne, jak i cała forma tego programu. Wygląda na to, że świadczenie będzie mniejsze niż poprzednio.

– Nawet jeżeli ta nowa edycja będzie, ponieważ przedstawiliśmy pewną wersję, pomysł takiego rozwiązania Ministerstwu Finansów i ciągle negocjujemy jego kształt, to na pewno nie będzie taka forma, jak wyglądało to w ostatnich latach – powiedział Kamil Bortniczuk na antenie Radia RMF FM.

Mało tego – wygląda na to, że trzeba będzie zrezygnować z 500+, aby otrzymać bon turystyczny. Zatem łącznie nie zyska się miesięcznie tak dużo pieniędzy, jakby się chciało. Nie ma co zatem liczyć na duże wsparcie, a będzie to zapewne ledwie symboliczne. Bo wygląda na to, że będzie ono mniejsze niż 500 złotych, a do tego utraci się 500 złotych z 500+.

– Pomysł, z którym się zwróciliśmy do Ministerstwa Finansów, zakłada poszerzenie wakacyjnej edycji programu 500 plus o pewną kwotę, w sytuacji, kiedy zainteresowany zamiast pobrania 500+, wybrałby bon turystyczny. Tyle mogę powiedzieć, ale cały czas czekamy na konkretne ustalenia z Ministerstwem Finansów. Byłoby to takie 500 plus plus, pewna dodatkowa kwota pod warunkiem, że byłaby ona rzeczywiście w okresie wakacyjnym nakierowana na wypoczynek wyjaśnił Bortniczuk.

bon turystyczny wakacje
fot. freepik

Nie na to czekaliśmy?

Nadzieje związane z nowym bonem turystycznym były bardzo duże, ale słowa ministra sportu i turystyki nieco ostudziły ten entuzjazm. Kwota rozczaruje i może sprawić, że nie wszystkim chciało bawić się w wypełnianie wniosku i ”cudowanie” dodatkowo ze świadczeniem 500+. Na pewno jednak trzeba poczekać na konkretne informacje, które rzucą nowe światło na ten program.

– Jest nastawienie, żeby te wakacje zostały objęte tym programem. Natomiast cały czas podkreślam, że nie przesądzałbym (tej sprawy – przyp. red.). Bon turystyczny był formą interwencji, a stałą obietnicą tak jak np. 500 plus, ale w związku z tym, że jest bardzo dobrze odbierany przez społeczeństwo, rozważamy pewnego rodzaju kontynuację – powiedział Kamil Bortniczuk.

dofinansowanie bon turystyczny
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News