PILNE: Nowe zasady sprzedaży samochodów! Wprowadzono kontrowersyjne zmiany, uderzające w nowych właścicieli

PILNE: Nowe zasady sprzedaży samochodów! Wprowadzono kontrowersyjne zmiany, uderzające w nowych właścicieli

samochodow nowe przepisy

Podaj dalej

Kupowanie samochodów osiągnie zupełnie nowy poziom ludzkiej wyobraźni. A wszystko przez zmiany jakie właśnie zostały zatwierdzone i w które niezwykle ciężko uwierzyć. Kompletnie zbagatelizowano pod tym względem kwestie, które we współczesnym świecie są po prsotu czymś naturalnym. Mimo wszystko ceny pojazdów pozwolą zapewne zapomnieć o godności i własnym bezpieczeństwie.

Jakość samochodów cofa się o lata świetlne

parkowanie mandat samochod
fot. freepik

Wszelkiego rodzaju sankcje nałożone na Rosję sprawiają, że kraj ten ma związane ręce pod względem produkcji samochodów. Z tego względu zdecydowano się na wydanie specjalnego dekretu w kwestii produkcji pojazdów. Świat przeciera oczy ze zdumienia, ale Rosja nie stara się zamazywać i pudrować straty jakie poniosła w związku z wieloma obostrzeniami nałożonymi na ten kraj.

Od teraz samochody w Rosji mogą być produkowane m.in. bez poduszek powietrznych. Nie muszą spełniać żadnym norm emisji spalin EURO, nie będą posiadały ABS-u, a także systemu kontroli toru jazdy. Nie będzie także we wnętrzu samochodów napinaczy pasów bezpieczeństwa, co już całkowicie ciężko sobie wyobrazić w momencie wypadku. Nowe pojazdy nie będą informowały również automatycznie o tym, że doszło do wypadku.

Zmieniają się również normy testowania samochodów – mogą być testowane tylko przez bezpośrednie uderzenie w płytę betonową. Najbardziej w oczy rzuca się kwestia tego, że auta będą kopciły spalinami w takiej ilości, że aż ciężko będzie oddychać. Tutaj jednak kraj miał związane ręce, bo do regulacji mocy silnika i emisji spalin używane były urządzenia Boscha. Producent ten wycofał się jednak z Rosji po wybuchu wojny.

samochod parking auto
fot. freepik

Kartonowe pojazdy

Biorąc pod uwagę zmiany w dekrecie można powiedzieć jedno – auta staną się niczym karton. Przy nawet najmniejszej kolizji życie kierowcy i pasażerów będzie narażone na niebezpieczeństwo. W normalnym cywilizowanym i demokratycznym kraju nikt nie zgodziłby się na to, aby sprzedawać takie samochody.

Rosjanie są jednak dumni z takich samochodów. Mówią o nich już jako o pojazdach „z minimalną ilością zagranicznych komponentów”. W ten sposób podkreślają, że są w stanie poradzić sobie z każdym kryzysem, a w zasadzie problemem w ich mniemaniu, jakie napotykają. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna, a propaganda też ma z czasem swój kres.

samochod sprzedaz parking
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News