PILNE: Nowe tablice rejestracyjne w Polsce już gotowe! Ile zapłacimy i jak będą wyglądały?

PILNE: Nowe tablice rejestracyjne w Polsce już gotowe! Ile zapłacimy i jak będą wyglądały?

tablice rejestracyjne wydzial

Podaj dalej

W Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne, które tak naprawdę otrzyma każdy kierowca rejestrujący samochód. Nie trzeba będzie nawet spełniać żadnych warunków, aby móc je założyć na swój samochód. Z początku będzie można poczuć się wyróżnioinym, ale z czasem stanie się to już pewnego rodzaju standardem. Powód dla wielu wydawać się może oczywisty.

Tablice rejestracyjne z nowym początkiem

tablice rejestracyjne samochod
fot. freepik

Kraków wyczerpał się z numeracji tablic rejestracyjnych zaczynających się od KR. Wydano już wszystkie możliwe kombinacje jakie mogły istnieć, dlatego nadszedł czas zmian. Teraz każdy kierowca, który będzie rejestrował swój samochód otrzyma tablice z zupełnie nowym początkiem – KK. Wedle wzrostu i statystyk wynika, że takich tablic będzie 1,1 mln do wydania i powinno ich wystarczyć na 20 lat.

Pierwsza partia tablic rejestracyjnych KK będzie wydawana w następujący sposób – pięć cyfr w przedziale od 00001 do 99999. W dalszej kolejność zamiast cyfr będą wprowadzane litery. Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców już rozpoczął proces wydawania w jednym z punktów. Niebawem z wszystkich znikną KR i pojawią się same KK.

Jak szybko będą schodziły nowe tablice tak naprawdę nie wiadomo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nabywcy pojazdów zarejestrowanych w Polsce w innych urzędach, przerejestrowując je w Krakowie, nie mają obowiązku wymiany tablic. Tempo zatem na pewno będzie wolniejsze niż w ostatnich latach, co też na pewno jest dużym plusem.

tablcia samochod rejestracja
fot. freepik

Pojawiał się temat zupełnie nowych tablic

Od czasu do czasu można usłyszeć, że w Polsce będzie całkowita wymiana tablic rejestracyjnych na nowe. Jak na razie to tylko wyłącznie plotki oraz sugestie. Kierowcy na pewno przychylnie nie spojrzeliby na taką zmianę, bowiem byłaby ona zbyt dotkliwa. Wiązałaby się również na pewno z dodatkowym wydatkiem, a ten uważany jest za zbędny.

Tablice rejestracyjne w Polsce spełniają wszelkie normy i nie ma potrzeby żadnych zmian. Jedynie takie przypadki jak w Krakowie mogą powodować zmiany, ale wyłącznie w nazewnictwie.  Tylko tylko, że odnosząc się do niedawnych zmian prawnych w Polsce niebawem i tak przedrostek niekoniecznie będzie oznaczał skąd jest dany kierowca.

tablica rejestracja samochodu
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News