PILNE: Nowe coroczne świadczenie dla Polaków! Rząd da pieniądze dużej grupie obywateli

PILNE: Nowe coroczne świadczenie dla Polaków! Rząd da pieniądze dużej grupie obywateli

rzad pieniadze samochod

Podaj dalej

Rząd potwierdził, że kolejne duże pieniądze będą czekać na Polaków. Nowy projekt ustawy znalazł się w wykazie prac, co tylko potwierdza, że już niebawem obywatele będą mogli liczyć na kolejne wsparcie finansowe ze strony państwa. A mowa o głośnej i dla niektórych kontrowersyjnej ustawie związanej z wypłatą 14. emerytury, która będzie wypłacana co roku.

Pieniądze i nowe świadczenie pod obradami Sejmu i Senatu

pieszy piesi mandat mandaty zakazy zakaz kara grzywna policja
Pixabay

Na kolejne pieniądze związane z otrzymywaniem emerytury czy renty nie będą mogli jednak liczyć wszyscy. Rząd bardzo skrupulatnie przygotował projekt, w którym jasno określone komu dokładnie będą należeć się dodatkowe pieniądze i w jakiej sumie. W tym wszystkim jednak jest jest najważniejsze – raz na zawsze zamknie się ten temat, co jest bardzo istotne dla wielu osób.

„Rozwiązanie to będzie zastosowane do emerytur i rent w systemie powszechnym, rolników, służb mundurowych, emerytur pomostowych, świadczeń i zasiłków przedemerytalnych, rent socjalnych, nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych, rodzicielskich świadczeń uzupełniających, świadczenia pieniężnego przysługującego cywilnym niewidomym ofiarom działań wojennych oraz rent inwalidów wojennych i wojskowych” – napisano w projekcie ustawy.

W jakiej wysokości będzie świadczenie?

  • kwoty najniższej emerytury, obowiązującej od dnia 1 marca roku, w którym wypłacane jest kolejne dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, dla osób, których wysokość świadczenia podstawowego przed dokonaniem odliczeń, potrąceń i zmniejszeń nie przekracza kwoty 2900 zł
  • kwoty najniższej emerytury, obowiązującej od dnia 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie, pomniejszonej o kwotę różnicy pomiędzy kwotą wysokości świadczenia podstawowego przed dokonaniem odliczeń, potrąceń i zmniejszeń a kwotą 2900 zł, dla osób, których wysokość świadczenia podstawowego, przed dokonaniem odliczeń, potrąceń i zmniejszeń, przekracza kwotę 2900 zł
pieniądze dodatek
Pixabay

Kolejne świadczenie dla osób starszych

W dzisiejszych czasach taka informacja jest niezwykle istotna dla starszych osób. Większość z emerytów czy rencistów nie jest w stanie dorobić, a wynagrodzenie jakie otrzymują jest bardzo niskie. Dlatego w obecnych czasach, kiedy wszytko wyraźnie zdrożało, bardzo ciężko jest im wiązać koniec z końcem. Dodatkowe pieniądze na pewno będą bardzo dużym wsparciem.

Rząd chce domknąć raz na zawsze temat 14. emerytury, aby było to świadczenie pewne i coroczne. W ostatnim czasie było bardziej ”jednorazowym” podarunkiem. Teraz będzie już czym stałym i pewnym, co będzie zapisane w ustawie.

oszczędności oszczędność inwestycje oszczędzanie pieniądze rower hulajnoga elektryczne paliwo
Pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News