PILNE: Nowa cena LPG w Polsce od tego tygodnia! Tak tanio kierowcy nie tankowali autogazu już bardzo dawno

PILNE: Nowa cena LPG w Polsce od tego tygodnia! Tak tanio kierowcy nie tankowali autogazu już bardzo dawno

lpg-paliwo-ceny-paliw

Podaj dalej

Kolejny powodów do zadowolenia dla tych, którzy tankują LPG. W zaktualizowanej cenie tego paliwa jest kolejny spadek ceny, a więc tankowanie tego paliwa powinno być jeszcze tańsze niż obecnie. Już ciężko nawet zliczyć, która to z rzędu obniżka tego paliwa w naszym kraju. Miało być drogo, a cena coraz wyraźniej spada poniżej 3 złote za litr.

LPG tanieje aż miło patrzeć

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

Nic dziwnego, że LPG wzbudza tak ogromne zainteresowanie w naszym kraju. Kierowcy doskonale widzą, jak z miesiąca na miesiąc, z tygodnia na tydzień, cena tego paliwa schodzi coraz niżej. Obecnie tankować autogaz można w okolicach 3 złote za litr, ale coraz więcej stacji paliw oferuje już cenę z dwójką na przodzie.

W najnowszym raporcie LPG potaniało o dwa grosze, czym tylko postawiło mocną kreskę, że powinno kosztować 2,99 zł/l i mniej. Warto dobrze się rozglądać za stacjami paliw, które nie zawyżają ceny tego paliwa. Autogaz nie powinien obecnie być droższy z uczciwą marżą, niż 3,10 zł/l. Wszystko, co jest powyżej tej wartości, należy uznać za przepłacanie.

A wiele wskazuje na to, że paliwo to wciąż nie powiedziało ostatniego słowa. W okresie wakacyjnym należy spodziewać się, że dalej cena będzie szła w dół. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w końcu nadejdzie taki moment, kiedy zajdzie zmiana. Wtedy jednak nie będzie można mówić o tym, że LPG drożeje, ale iż cena po prostu ustabilizowała się na danym poziomie.

autogaz lpg gaz
fot. freepik

Skarbonka wakacyjna

Już od dłuższego czasu nie brakuje porównać LPG do pozostałych paliw w Polsce. Wyliczono już m.in., że ten kto tankuje w tym roku autogaz, z różnicy do benzyny czy diesla spokojnie mógłby odłożyć pieniądze na kolejne wakacje za rok. Różnica na pewno jest duża, a co za tym idzie pozwala ona sporo zaoszczędzić miesięcznie tym, którzy jeżdżą na gaz.

Obecnie auto z instalacją gazową to jedna z rzeczy, którą chciałoby mieć wiele osób. To też sprawia, że dostępność takich samochodów jest bardzo, ale to bardzo ograniczona. Jeżeli ktoś nie kupi takiego pojazdu z polecenia, to na rynku niezwykle ciężko je znaleźć. Znikają momentalnie, a też łatwo się nadziać na taki, który wymaga ogromnych inwestycji finansowych.

dacia-lpg-2
fot. Dacia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News