PILNE: Nie wszędzie ceny paliw są niższe o 30 groszy. Kierowcy są rozczarowani. Z czego wynika zamieszanie na stacjach paliw?

PILNE: Nie wszędzie ceny paliw są niższe o 30 groszy. Kierowcy są rozczarowani. Z czego wynika zamieszanie na stacjach paliw?

diesel benzyna LPG ceny paliw

Podaj dalej

Zgodnie z zapowiedziami ceny paliw są niższe na stacjach, ale nie na wszystkich o tyle o ile było mówiono. To na pewno rozczarowało część kierowców, która spodziewała się wszędzie obniżek na poziomie około 30 groszy. Takie podwyżki są, ale głównie tam, gdzie w ostatnim czasie nie była obniżana cena za diesel, benzynę i LPG.

Spokojnie, ceny paliw będą niższe

akcyza paliwo prąd alkohol papierosy

Nikt nie powinien mieć powodów do zmartwień. Paliwa są tańsze i widać to gołym okiem, nawet tam, gdzie nie jest to kwota 30 groszy. Wynika to z jednej rzeczy, jak informują analitycy. Stacje już wcześniej obniżyły ceny paliw, aby móc konkurować na rynku i przyciągać klientów obniżkami. Dlatego też dziś nie mogły sobie pozwolić na większe sumy, tylko na takie zgodne z ustawą.

W najbliższych dniach kierowcy na pewno mogą spodziewać się jeszcze niższych cen, choć na pewno już spadki nie będą tak gwałtowne, jak w dniu dzisiejszym. Kilkanaście groszy paliwa powinny jeszcze potanieć przed świętami Bożego Narodzenia. Dzisiejszy dzień dla właścicieli stacji to duży znak zapytania, bowiem sytuacja ma miejsce po raz pierwszy.

Dlatego też większość stacji patrzy, jak zachowują się konkurenci i jakie oferują ceny paliw. Stabilizacja cen powinna nastąpić w przeciągu najbliższych dni. Warto dodać, że ceny hurtowe też lada moment pójdą w dół, a to przyczyni się do kolejnej obniżki przy dystrybutorach. Sygnały związane z tankowaniem są zatem optymistyczne i trzeba tylko spokojnie czekać.

diesel benzyna ceny paliw

Benzyna 5,65 zł/l, diesel 5,80 zł/l

Ceny paliw mimo wszystko są optymistyczne. Zwłaszcza benzyna daleko odbiegła od kwoty 6 złotych za litr. Kierowcy, których samochód napędzamy jest przez silnik wysokoprężny niewątpliwie woleliby, aby diesel kosztował podobnie. Na to jednak trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Najważniejsze obecnie, że na stacjach widzimy realne obniżki.

diesel benzyna stacja paliw zmiany ceny

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News