PILNE: Nie trzeba przepłacać za paliwo! Coraz więcej kierowców decyduje się na ten krok

PILNE: Nie trzeba przepłacać za paliwo! Coraz więcej kierowców decyduje się na ten krok

paliwo dystrybutor tankowanie paliw

Podaj dalej

Wysokie ceny za paliwo sprawiają, że kierowcy sięgają po różne rozwiązania pozwalające zaoszczędzić. W Polsce od lat jest jeden sprawdzony sposób na to, aby naprawdę tanio jeździć i nie przejmować się zbytnio cenami. To LPG, które zawsze ma mocno konkurencyjne ceny, nawet wówczas gdy drożeje, dalej jest mocno tani.

Jak paliwo to tylko LPG

autogaz lpg gaz
fot. freepik.pl

Cena LPG staje się coraz bardziej konkurencyjna na tle benzyny i oleju napędowego. Lada moment różnica będzie wynosiła już blisko 5 złotych. Oznacza to nic innego jak to, że tankując LPG można mieć dwa litry w cenie jednego pozostałych dwóch paliw. Ba! Nawet zostanie nieco pieniędzy. Autogaz staje się zatem topowym produktem dla kierowców!

Nic więc dziwnego, że po raz kolejny momentalnie wzrosło zainteresowanie montażem instalacji gazowej. Nawet rosnące nieznacznie ceny tej usługi i tak nie odstraszają wielu kierowców, którzy są gotowy czekać kilka tygodni, miesięcy, aż będzie możliwa realizacja w ich samochodzie. Obecnie znalezienie topowego warsztatu, gdzie usługa może być wykonana od ręki jest praktycznie niemożliwa.

Warto jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz. Obecnie i nadchodzące ceny za paliwo pozwolą bardzo szybko spłacić inwestycję. Prawdopodobnie wchodzimy w najlepszy możliwy moment na to, aby zamontować instalację gazową w samochodzie. Im diesel i benzyna droższa względel LPG, tym szybciej następuje zwrot za montaż.

paliwo benzyna diesel tankowanie
fot. freepik

Do jakiej kwoty może powędrować cena za LPG?

Autogaz w ostatnich dniach zdrożał o kilkadziesiąt groszy i jego cena dalej będzie się podnosić. Zasadany pytaniem jest to, gdzie się zatrzyma. Ostatnio pewną barierą okazała się kwota około 3,50 złotych za litr, która okazała się niejako średnią krajową. Bardzo prawdopodobne, że sytuacja znów się powtórzy i za LPG trzeba będzie tyle zapłacić.

Można usłyszeć głosy, że dojdzie do kolejnego historycznego przełamania pewnej bariery i za to paliwo przyjdzie płacić powyżej 4 złote. Na razie jednak nie ma ku temu większych podstaw, aby tankować na stacji paliw gaz w takiej cenie. Tutaj ceny będą rosły znacząco mniej, niż w przypadku pozostałych dwóch paliw.

stacja paliw benzyna paliwo diesel
fot. freepik.pl

Kierowcy nie powinni mieć twardego orzecha do zgryzienia, tylko czym prędzej decydować się na montaż LPG. To może ich uratować przed wysokimi cenami diesla i benzyny. A nie wiadomo tak naprawdę jak długo potrwa kryzys na świecie, związany z tym rynkiem. Paliwo LPG to znakomita alternatywa, która zachowa pieniądze na naszym koncie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News