PILNE: Najbiedniejsi będą mieli więcej pieniędzy na paliwo. Rząd oficjalnie zatwierdził projekt

PILNE: Najbiedniejsi będą mieli więcej pieniędzy na paliwo. Rząd oficjalnie zatwierdził projekt

paliwo sejm ustawa

Podaj dalej

Dobra informacja dla tych, którzy mają mniej pieniędzy i muszą z tego powodu ograniczać paliwo. Rząd po długich rozmowach i analizach podjął w końcu decyzję, która wpłynie pozytywnie na życie wielu Polaków. Od 1 stycznia w naszym kraju wzrośnie płaca minimalna, a w 2023 roku stanie się to aż dwukrotnie!

Stać będzie więcej osób na paliwo

paliwo-stacja-paliw
fot. freepik

Najpierw na początku roku, a później na początku lipca – tak wygląda grafik podwyżek najniższego w kraju wynagrodzenia minimalnego. Rządowy projekt nie zaskoczył i był takim, o jakim mówiło się od dawna, jeżeli chodzi o kwoty które będą tyczyły się najmniej zarabiających. Premier przyznał, że dzięki podwyżkom zmniejszą się nierówności społeczne w Polsce.

I tak od 1 stycznia 2023 roku minimalne wynagrodzenie wyniesie 3383 zł, a minimalna stawka godzinowa 22,10 zł. Oznacza to, że na rękę otrzyma się 2 636 złoty. Z kolei od 1 lipca 2023 roku minimalne wynagrodzenie wyniesie już 3450 zł, a minimalna stawka godzinowa 22,50 zł. Będzie to zatem 2 682 złoty netto.

W 2022 roku najniższa krajowa wynosi 3 010 złoty, a więc 2363 na rękę. Oznacza to wzrost wynagrodzenia na konto o 272 złote po drugiej podwyżce. Dla wielu ludzi będzie to dość spory ratunek, jeżeli chodzi o dotrwanie do kolejnej wypłaty. Warto wspomnieć, jak drastycznie w ostatnim czasie podrożało życie w naszym kraju.

benzyna paliwo stacja
fot. freepik

Ile kupimy więcej za to paliwa?

Osoby posiadające samochód na silnik typu diesel kupią niemal 37 litrów paliwa za otrzymane 272 złoty. Tankujący natomiast benzynę będą mogli zatankować 42 litry 95-tki. Najlepiej wyjdą na tym właściciele samochodów w instalacją gazową, bowiem za te pieniądze kupią ponad 86 litrów LPG. Wystarczy im to na to, aby przejeździć nawet cały miesiąc, bez większego oszczędzania.

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News