PILNE: Nadchodzi spektakularna zmiana na stacjach paliw. Tankując diesel i benzynę będziemy zaskoczeni

PILNE: Nadchodzi spektakularna zmiana na stacjach paliw. Tankując diesel i benzynę będziemy zaskoczeni

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Już tylko dni dzielą nas od tego, co zobaczymy na stacjach paliw tankując diesel bądź benzynę. O tej zmianie spekulowało się od dłuższego czasu, ale w końcu wszyscy będziemy jej świadkami. Kierowcy mogą poczuć duże zaskoczenie widząc taką sytuację, bowiem nie ma co ukrywać, że w historii działa się ona sporadycznie i na pewno nie na aż takim poziomie jak obecnie.

Diesel bardziej wartościowy niż benzynę

bak diesel paliwo

Jeszcze kilka tygodni kierowcy tankujący olej napędowy mogli się śmiać z tych, posiadających silnik benzynowy, że płacą oni drożej o blisko 40 groszy na litrze. I choć mówimy o naprawdę nieodległym okresie, bowiem około 3 miesiącach, sytuacja szybko uległa zmianie. Teraz to diesel będzie droższy niż benzyna, co jest rzeczą naprawdę rzadko spotykaną.

W ostatnim czasie olej napędowy niwelował bardzo konsekwentnie jedną z największych różnic w cenie ostatnich lat. Zbliżał się, zbliżał, aż w końcu dognił i praktycznie zrównał się ceną z benzyną. Na wielu stacjach można zobaczyć już identyczną cenę za oba paliwa i często wygląda ona albo 5,89 zł/l a najczęściej 5,99 zł/l. Stacje paliw nie ma co się oszukiwać manipulują tutaj marżą – często na swoją niekorzyść.

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia diesel zdrożał około 10 groszy na litrze i nie jest to koniec. W drugiej połowie października już naturalnie powinniśmy zaobserwować, że na wielu stacjach paliw olej napędowy wyraźniej jest droższy od benzyny. Dla kierowców z takim silnikiem niestety nie jest to dobra informacja. I gdy ostatnio mogli się jeszcze uśmiechać, teraz na pewno mają już zupełnie inny miny.

diesel dodatki paliwo

Nie najlepsze nastroje wśród kierowców

Tak jak już wspomnieliśmy, to ostatnie dni w których stacje paliw walczą jeszcze o ”wizerunek”. A mamy tutaj na myśli sytuację, w które nie chcą dawać symbolicznej szóstki z przodu, a wciąż chcą pozostawić piątkę. To nic innego jak walka o klienta, który szuka paliwa tam, gdzie najtaniej. Choć w tej sytuacji balon jest już tak napompowany, że po prostu pęknie – nie da się dłużej utrzymywać takich cen.

Już koniec tego tygodnia pokaże nam, że wszyscy weszliśmy w zupełnie inny rozdział. Cena za diesel i benzynę z szóstką z przodu przez najbliższe miesiące będzie czym normalnym. Zwłaszcza, że nic nie wskazuje na to, aby kwota miała balansować na tym poziomie. Wciąż będzie bowiem rosła i według przewidywać zbliży się do 6,50 zł/ na do końca roku.

diesel benzyna paliwo

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News