PILNE: Nadchodzi jeszcze tańsze tankowanie paliw. Diesel, benzyna i LPG z jeszcze większymi obniżkami

PILNE: Nadchodzi jeszcze tańsze tankowanie paliw. Diesel, benzyna i LPG z jeszcze większymi obniżkami

paliwo płatność gotówka karta stacja paliw benzyna diesel

Podaj dalej

Dobrze, a nawet bardzo dobrze wygląda perspektywa cen paliw na kolejne dni. Ceny za diesel, benzynę i LPG wciąż będą znajdowały się w perspektywie zniżkowej, a nie zwyżkowej. To zasługa tego, co dzieje się na rynkach giełdowych, a dzieje się dobrze pod względem tego, ile warta jest ropa. Początek tygodnia rozpoczął się pod tym względem wręcz znakomicie.

Diesel i pozostała paliwa będą tanieć

paliwo paliwa benzyna diesel brak
fot. freepik.com – Natalya Temnaya

Po dłuższych obniżkach ceny paliw złapały w końcu zadyszkę, co należy uznać za coś naturalnego. Nie ma możliwości, aby diesel czy benzyna cały czas taniały. I tak działo się to dość długo, bowiem przez okres dwóch tygodni. Po chwilowym unormowaniu cen, lada dzień powinniśmy znów płacić nieco mniej. Tanie ropa, ale także i dolar.

W nowym tygodniu baryłka roku wyceniana jest na około 94 dolary. Jest to najniższa wartość niemalże od dwóch tygodni , a tak naprawdę od znacznie większego okresu. Różnica jest bowiem niewiele lepsza. Co za tym idzie to dobry sygnał do tego, aby znów mogły rozpocząć się obniżki. I to nawet nie takie mało, ale bardziej wyraźne.

Zwłaszcza, że lepiej też wygląda sytuacja, patrząc na polską walutę, porównując ją do dolara. Wszyscy czekają na to, aż pojawią się nowe hurtowe ceny paliw, które na pewno dadzą większy obraz na to, co przyniosą kolejne dni. Jako, że ten tydzień jest nieco krótszy przez święto, większych zmian należy spodziewać się bliżej końca tygodnia, jeżeli chodzi o ceny detaliczne.

paliwo benzyna diesel ceny
fot. freepik.com – josemiguelsangar

95-tka po 6 zł, a olej napędowy po 6,50 zł?

Wiele wskazuje na to, że ceny paliw dalej będą szły w dół i w nieco dłuższej perspektywie mogą obniżyć się o około 50 groszy. Benzyna będzie wówczas oscylować w okolicach 6 złotych, a diesel w okolicach 6,50 złotych za litr. Tak wygląda perspektywa nie na kolejne dni, ale na kilka najbliższych tygodni. Na początek jesienie to właśnie takie ceny paliw mogą nas witać, gdy będziemy zajeżdżać na stacje.

To będzie już zupełnie inna rzeczywistość, jeżeli chodzi o to co się dzieje w kraju. Tak wyraźne obniżki wyhamują również dość znacznie inflacje, która może zacząć notować pierwsze spadki. Pytanie tylko czy przełoży się to na wszystko, w kontekście obniżek. Bo trudno uwierzyć w to, że to co wszystko zdrożało w ostatnim czasie, nagle zacznie tanieć. Chociażby usługi związane z motoryzacją, jak kurierzy.

Który diesel sprzedaje się najlepiej w Polsce
fot. freepik.com – gajove

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News