PILNE: Na tych stacjach paliw diesel, benzyna i LPG już są tańsze. Warto tam tankować paliwo

PILNE: Na tych stacjach paliw diesel, benzyna i LPG już są tańsze. Warto tam tankować paliwo

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Nie trzeba czekać do 20 grudnia aż diesel, benzyna i LPG będą tańsze. Są już stacje paliw w Polsce, gdzie paliwa oferowane są w korzystnych cenach. Zaczyna działać stara zasada, która przez kilka miesięcy przestała obowiązywać. Chodzi mianowicie o mniejsze punkty, a także te znajdujące się przy dużych centrach handlowych.

Diesel, benzynę i LPG już można zatankować taniej

diesel tankowanie paliwo

Kto dużo jeździ powinien zauważyć, że z paliwami zaczyna dziać się w końcu coś dobrego. O ile jeszcze większe i tzw. markowe stacje paliw, wciąż utrzymują ceny, o tyle te mniej popularne już je obniżyły. I to trzeba przyznać, że dość znacząco. Na jednej z nich diesel i benzyna jest dostępna w cenie 5,89 zł/l.

To niewątpliwie znacząca obniżka, w porównaniu z tym co płaciliśmy jeszcze przed kilkoma dniami. A także tym, co na niektórych stacjach paliw wciąż możemy zapłacić. Różnica sięga nawet 20 groszy na litrze, a trzeba przyznać, że obecnie to bardzo dużo. W końcu przecież sam rząd mówi o obniżkach podobnej wartości.

Wniosek zatem płynie jeden. Na tych mniejszych stacjach paliw tankować paliwo będziemy mogli już niebawem w okolicach 5,50 zł/l. Przy takiej cenie za diesel i benzynę, trzeba przyznać, że kamień już nieco spada z serca. W końcu to blisko 50 groszy na litrze w przeciągu miesiąca. LPG natomiast można znaleźć taniej, nawet o 15 groszy.

diesel paliwo LPG tankowanie

W końcu nastąpiło przełamanie na rynku paliw

Niemal równy rok w Polsce obserwowaliśmy nieustanne podwyżki za diesel i benzynę. Od listopada 2020 roku do listopada 2021 roku ceny miesiąc w miesiąc szły w górę. Gdy wydawało się, że więcej płacić się nie da, okazywało się szybko, że można i tak jeszcze więcej niż się wydawało. Doszliśmy jednak wszyscy do poziomu z którego sinusoida zaczyna spadać.

I oby taka sytuacja miała miejsce jak najdłużej. Warto zatem dobrze się rozglądać i obserwować ceny na stacjach paliw. Można bowiem dostrzec naprawdę dobrą ”promocję”, która skusi do uzupełnienia baku. Mimo wszystko wygląda na to, że im zatankujemy później… tym cena będzie niższa. Więc też nie warto się obecnie śpieszyć, bowiem trend się zmienił.

Diesel benzyna paliwo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News