PILNE: Na tych stacjach diesel, benzyna i LPG są najtańsze. Kierowcy tankując oszczędzają na każdym litrze paliwa

PILNE: Na tych stacjach diesel, benzyna i LPG są najtańsze. Kierowcy tankując oszczędzają na każdym litrze paliwa

diesel tankowanie paliwo

Podaj dalej

A jednak wciąż są stacje paliw, gdzie diesel, benzyna oraz LPG są tańsze niż wszędzie indziej. Nic więc dziwnego, że kierowcy chętnie wlewają na nich paliwo do swoich samochodów, bo różnice są dość znaczące. Często przypominają ceny z którymi mieliśmy styczność jeszcze kilka tygodni temu. A biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu – to naprawdę dużo.

Diesel, benzyna i LPG w niższych cenach

E-petrol podsumował ostatnie dni na stacjach paliw. Dla kierowców tankujących diesel oraz benzynę 98-kę nie był to łatwy tydzień, bowiem średnio w Polsce paliwo zdrożało aż o 10 groszy w zaledwie siedem dni. Mniejszy skok odnotowała ta bardziej popularna, a zarazem tańsza benzyna – PB95. W jej przypadku skok cenowy zakończył sie na kwocie 4 grosze.

Dziś średnia cen paliw w Polsce kształtuj się następująca. Benzyna Pb98 – 6,09 zł/l, natomiast benzyna Pb95 oraz diesel są 5,89 zł/l. Podwyżki nie ominęły autogazu, którego średnia cena wzrosła o 8 groszy w porównaniu z ubiegłym tygodniem. Dziś za LPG kierowcy w całej Polsce muszą średnio zapłacić 3,11 zł//.

Gdzie zatem kierowcy znajdą wciąż tanie paliwo? Okazuje się, że w Wielkopolsce i województwie łódzkim tankowanie benzyny jest najtańsze – kierowcy płacą tam 5,83 zł/l, a w przypadku Pb98 6,03 zł/l. Także diesel oraz LPG wychodzi najtaniej w Wielkopolsce, bowiem płaci się tam średnio 5,84 i 3,05 zł/l. Warto jednak zwrócić uwagę, że różnice w całym kraju stały się naprawdę nieznaczne.

Za tydzień kolejne duże podwyżki

Wiadomo już, że za równo tydzień podwyżki powinny być znacznie większe, niż tylko 10 groszy na paliwie. Wynika to z cen w hurcie, które zostały nakreślone przed kilkoma dniami. Są one najwyższe w historii i tym samym przyczynią się do najwyższych cen w historii także na stacjach paliw. Jeżeli kończy się paliwo w baku, nie ma co czekać aż zaświeci się rezerwa.

Warto zwrócić uwagę, że w niektórych województwach kierowcy już płacą dużo. Benzyna Pb95 jest najdroższa na Podlasiu i w województwie kujawsko pomorskim, gdzie litr kosztuje przeciętnie 5,90 zł/l. Także na Podlasiu i na Opolszczyźnie najwięcej płaci się za zakup litra Pb98 – 6,14 zł/l. W województwie podlaskim najdroższy jest też diesel, oferowany na stacjach średnio po 5,93 zł/l. LPG ze średnią ceną równą 3,14 zł/l kosztuje najwięcej na Podkarpaciu i w Małopolsce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News