PILNE: Myjnia samochodowa znacznie podrożeje. Wrócą czasy mycia auta pod domem

PILNE: Myjnia samochodowa znacznie podrożeje. Wrócą czasy mycia auta pod domem

myjnia-samochodowa-mandat-500zl

Podaj dalej

Myjnia samochodowa z reguły kojarzy się z tym, że za złotówkę można przez minutę myć samochód. Bardziej doświadczeni kierowcy z ”piątką” w kieszeni potrafili tak szybko umyć pojazd, że jeszcze zostawała im reszta, a auto lśniło. Teraz jednak samo 5 złotych na pewno nie wystarczy, bowiem ceny usług zapowiada się, iż pójdą znacznie w górę.

Ile będzie kosztowała myjnia samochodowa?

dowod rejestracyjny samochod
fot. freepik

Powody nadchodzącym podwyżek wydają się w pełni oczywiste. Drożeje po prostu wszystko i oferowanie usługi w ”starej” cenie po prostu jest nieopłacalne dla właścicieli. Dlatego też i w górę musi pójść przysłowiowa minuta mycia samochodu. Energia, woda, detergenty do mycia, ale też utrzymanie biznesu. Za ”złotówkę” już nie da się połączyć dwóch końców, nawet przy dużym ruchu w danym punkcie.

Kierowcy muszą być zatem przygotowani na to, że tanio samochodu już nie umyją. Trzeba będzie do tego dołożyć nieco więcej pieniędzy. Podobnie zresztą wygląda sytuacja jeżeli chodzi o myjnie samochodowe automatyczne. Tam także należy spodziewać się podwyżek o kilka złotych za to, że pojazd zostanie umyty.

Rzecz jasna nie będzie to ogromne obciążenie dla budżetu, bo samochód myje się raz na tydzień bądź na dwa. Niektórzy tak naprawdę robią to jeszcze rzadziej. Mimo to mówimy o kolejnym wydatku, który jako właściciele samochodu jesteśmy zobowiązani ponieść. A to przecież nie pierwszy związany z pojazdem w ostatnim czasie. Bardziej dochodzi kosztów, niż ich ubywa.

kierowca mandat i utrata prawa jazdy
Freepik

Będziemy myć samochód pod domem?

Nieco starsze osoby na pewno pamiętają obrazki, gdy sąsiad czy ojciec mył samochód pod blokiem. Wiadro wody, gąbka i szorowanie pojazdu aż błyszczał. Oczywiście taki doprowadzanie auta do czystości mogło i dalej może wiązać się z mandatem. Dlatego też warto mieć to na uwadze, chcąc zadbać o pojazd w taki sposób.

Zdecydowanie lepiej, aby to myjnia samochodowa była miejscem, gdzie nasz pojazd odzyska blask. Minuta będzie o kilkadziesiąt groszy droższa, ale nie zrujnuje to żadnego domowego budżetu. Na pewno nie tak, jak potencjalna grzywna, która z tego tytułu może zostać na nas nałożona.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News