PILNE: Można sporo zaoszczędzić na paliwo i rzeczy do samochodu. 23 grudnia ostatnim dniem na tanie zakupy

Jesteś kierowcą i tankujesz paliwo? Ta wiadomość ucieszy każdego, bowiem mowa o realnej i nie małej kwocie. A ta może zostać przeznaczona na diesel, benzynę i LPG albo przeróżne rzeczy, jakie potrzebujemy do swojego auta. Ile można zaoszczędzić? Mowa tutaj o kwocie nawet ponad tysiąca złotych albo i lepiej rocznie.

paliwo stacja tankowanie
Podaj dalej

Tankuj paliwo albo inwestuj w samochód

Allegro właśnie obniżyło cenę za swoją najpopularniejszą usługę Smart!. Ta kosztowała wcześniej 49 złotych, a do 23 grudnia można zakupić ją za 39 złotych. Usługa pozwala przez cały rok zamawiać wszystkie rzeczy za darmo od kwoty 40 złotych m.in. do paczkomatów. Miesięczny koszt takiej usługi to tylko… 3,25 złotych!

A przecież wysyłanie każdej paczki kosztuje średnio około 10 złotych. Jeżeli często zamawiamy to już w miesiącu można zaoszczędzić na paliwo, aby zatankować cały bak! A nie ma co się oszukiwać, że coraz częściej każdy z nas korzysta w taki sposób zakupów. Są one szybkie, pewne i coraz bardziej oszczędne. Klienci zamawiają nawet najdrobniejsze rzeczy, jak kosmetyki do samochodu, wycieraczki, czy drzewka zapachowe.

Oferta tym bardziej jest korzystna, że ceny usług dostawczych także idą w górę. Wszystko właśnie przez drogie paliwo, które w ciągu ostatniego roku poszło w górę o blisko 2 złote. Biorąc pod uwagę cenę promocyjną jaką kusi Allegro, nigdzie za cały miesiąc nie zapłacimy tylko… 3,25 złotych. Tak naprawdę już po trzecim zamówieniu robią się oszczędności, przez resztę roku kupujemy… za darmo.

Usługi kurierskie nie są tanie

Chcąc zaoszczędzić na paliwo, które nie jest tanie warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Trzy razy w roku zamawia każdy z nas, choć ta średnia bardziej u wielu osób przypada nawet na tydzień. Szukanie oszczędności w dzisiejszych czasach jest czymś normalnym, zwłaszcza dla osób posiadających samochód. Koszty jego utrzymania idą mocno w górę, dlatego też każda złotówka wydaje się być na wagę złota

Z kolei benzyna, diesel i LPG w najbliższym czasie wciąż mają drożeć. Choć jak zauważa coraz więcej ekspertów dynamika rosnących cen zacznie wyhamowywać. Oznacza to, że nie będziemy obserwowali już tak dużych skoków cenowych, z jakimi mieliśmy do czynienia zwłaszcza w drugiej połowie tego roku

 

Przeczytaj również