PILNE: Możesz tankować o połowę taniej paliwo! Wystarczy, że zamienisz diesel i benzynę na coś lepszego

PILNE: Możesz tankować o połowę taniej paliwo! Wystarczy, że zamienisz diesel i benzynę na coś lepszego

autogaz lpg paliwo

Podaj dalej

Wszyscy kierowcy chcą jak najtaniej tankować paliwo, co wydaje się w pełni zrozumiałe. Diesel i benzyna w końcu będą tanieć, ale ich cena wciąż i tak pozostanie na dość wysokim poziomie. Pozostaje zatem jedno rozsądne i alternatywne rozwiązanie. Aby jeździć o połowę taniej, wystarczy zainwestować w instalację gazową.

Paliwo za pół ceny

lpg instalacja gazowa

Warsztaty specjalizujące się w tego typu pracach w ostatnim czasie mają ręce pełne pracy. Ale perspektywy dla nich nie wyglądają najlepiej, bowiem tej pracy maleć nie będzie. Już dziś chcąc się umówić na montaż LPG trzeba poczekać dobre kilka tygodni. A trzeba pamiętać, że każdy kolejny tydzień to… strata pieniędzy.

Nic więc dziwnego, że w Polsce rozpoczęła się kolejna ”moda” na autogaz. Choć trzeba przyznać, że trwa ona nieustannie, ale po prostu miewa lepsze i gorsze momenty. Teraz jednak jest popyt na przerabianie samochodów. A kierowców nie odstrasza nawet fakt, że cena paliwo LPG poszła w ostatnim czasie w górę. W tym roku tankowaliśmy za nieco ponad 2 złote, a obecnie cena oscyluje w okolicach 3,40 zł/l.

Nie zmienia to jednak faktu w tym, że im autogaz droższy tym… szybciej się zwróci. A zwłaszcza w momencie kiedy jego cena spadnie, wtedy będzie to po prostu czysty zysk. Wiele osób to rozumie, dlatego to właśnie teraz decyduje się na montaż instalacji gazowej, aby tankować paliwo za pół ceny.

lpg

Co dalej z LPG?

Paliwo, które cieszy się w Polsce dużą popularnością jest obecnie rekordowo drogie. Ale podobnie jak z benzyną i olejem napędowym, zawsze jest gdzieś szczyt z którego później trzeba spaść. I tak też będzie z autogazem, który niebawem również zacznie tanieć. Kierowcy nie powinni się martwić o to, że będzie drożej. Ba! W kolejnym roku cena za LPG znów powędruje poniżej trzech złotych. Tak twierdzą analitycy.

Mimo rekordowo wysokich cen Polacy i tak dość chętnie tankowali w ostatnim czasie paliwo. Zdecydowana większość osób i tak pozostawała bez większego wyboru, bowiem musi dojeżdżać do pracy czy rodziny. Choć trzeba też przyznać, że wysokie ceny za diesel, benzynę czy LPG wpłynęły także na… integrację. Jeżeli chodzi o pracę znaczna część zdecydowała się na wspólne dojazdy i dzielenie kosztów.

instalcja gazowa LPG

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News