PILNE: Morawiecki obniży ceny paliw! Premier zapowiedział co czeka już niebawem kierowców

PILNE: Morawiecki obniży ceny paliw! Premier zapowiedział co czeka już niebawem kierowców

premier ceny paliw

Podaj dalej

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że ceny paliw w Polsce już niebawem będą niższe. Ostatnie dni pokazały, jak diametralnie może zmienić się sytuacja na stacjach paliw. Wystarczy dwa tygodnie, aby cena podskoczyła w górę o blisko 50 procent. Rząd chce uchronić nas przed tego typu sytuacjami i reaguje. Wszystko po to, aby nie ucierpiała też na tym gospodarka.

Premier reaguje na ceny paliw

ceny paliw diesel benzna lpg
fot. freepik.pl

Wiadomo już, że rząd nie ma zamiaru ciągle obniżać podatków i akcyzy, bo już w tym kierunku wykonany został i tak duży krok. – Nie chcemy wszystkiego pokrywać tylko z naszej obniżki podatku VAT, obniżki akcyzy – powiedział jasno Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że choć rząd wykonuje takie kroki, to są one i tak niewielkie. Sami to doskonale wiemy, po wprowadzeniu dwóch tarcz antyinflacyjnych.

Premier zapowiedział, że ma w planach udać się na Bliski Wschód, aby negocjować tam zakup tańszej ropy. Wszystko po to, aby ceny paliw w Polsce nie wyglądały już nigdy tak, jak wyglądają obecnie. Mają to być działania skierowane na to, aby odciąć się całkowicie od ropy z Rosji, która w oczach Mateusza Morawieckiego nie jest krajem z którym należy współpracować. I tutaj trudno się z nim nie zgodzić.

Polska jako kraj liczy także na to, że w końcu Unia Euorpejska będzie też wspierać swoich obywateli. Dlatego Mateusz Morawiecki chce, aby i ona wyszła z inicjatywą oraz pomocą, jeżeli chodzi o sytaucję jaka obecnie panuje na stacjach paliw. Reakcja niewątplwie musi być szybka, bowiem dotyka to każdego kraju pod względem inflacji.

diesel paliwo ceny
fot. freeipik

Pomoże już tarcza 3.0?

W najbliższym dniach rząd ma przedstawić kolejną tarczę, która ma za zadanie chronić nasz kraj przed skutkami rosnących cen. Będzie to tzw. tarcza antyputinowska, która ma za zadanie powstrzymać wiele czynników. Te zostały głónie wywołane przez Rosjan w związku z wojną na Ukrainie. Nieoficjalnie wiadomo, że ma ona dotknąć również w pewien sposób ceny paliw.

Na dokładnie informacje trzeba będzie jeszcze poczekać, ale na pewno cieszyć może fakt, że są w tym celu wykonywane pewne kroki. Nawet sama chęć rozmów z Bliskim Wschodem pokazuje, że rząd nie próżnuje i szuka najlepszych rozwiązań. Oby tylko te wszystkie działania okazały się skuteczne na dłużej, niż tylko kilka dni.

ceny paliw diesel benzyna
fot. pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News