PILNE: Minister Zdrowia zapowiada zupełnie nowe restrykcje dla Polaków. Jeszcze takie nie obowiązywały w naszym kraju. Co z kierowcami?

PILNE: Minister Zdrowia zapowiada zupełnie nowe restrykcje dla Polaków. Jeszcze takie nie obowiązywały w naszym kraju. Co z kierowcami?

minister zdrowia restrykcje

Podaj dalej

Minister Zdrowia zapowiedział, że będą nowe restrykcje w Polsce. Podkreślił jednak, że będą one zupełnie inne niż te z którymi mieliśmy do czynienia wcześniej. W Polsce sytuacja związana z epidemią zaczyna wymykać się spod kontroli, o czym najlepiej świadczy liczba osób chorych. Dlatego też rząd zamierza zacząć reagować, aby szpitale pozostały wydolne.

Jakie restrykcje mogą spotkać Polaków?

Adam Niedzielski jasno nie sprecyzował o jakie restrykcje dokładnie mu chodzi. Przyznał natomiast, że te które obowiązywały wcześniej nie do końca się sprawdzały. – Problem polega na tym, że one nie są przestrzegane. W ogóle ta ścieżka wzmacniania restrykcji wydaje się mało skuteczna i efektywna w Polsce. Dlatego myślimy o innych rozwiązaniach – powiedział Minister Zdrowia.

Choć pomysł nie został jasno określony to wiadomo, że chodzi o rozwiązania pośrednie. Zdaniem Adama Niedzielskiego mają być one bardziej skuteczne, będą mogły wyegzekwować odpowiednie podejście zapewniające bezpieczeństwo. Pozostaje zatem czekać na konferencję prasową, która będzie w najbliższych dniach, gdzie wszystko zostanie ogłoszone.

Rząd też nie zamierza wprowadzać dużych obostrzeń, bowiem… brakuje na to środków. W dobie tak dużej inflacji, kosztów i wydatków, ludzie po prostu mogliby powiedzieć STOP i wyjść na ulice. Dlatego też premier i jego ministerstwa muszą reagować delikatnie, a skutecznie. A to na pewno nie jest łatwe, biorąc pod uwagę zmieniające się coraz bardziej podejście Polaków.

premier zakaz przemieszczania

Maseczki i jeszcze raz maseczki

Oprócz szczepionek jedyną bronią pozostają maseczki. Wiadomo już, że rząd poczynił kroki, aby były one bardziej egzekwowane przez społeczeństwo. Tyle, że ludzie zauważają, że polityce sami nie przestrzegają tych zasad, o czym głośno w internecie od dawna. Dlatego też nie chcą być traktowani jak owce zaganiane w stadzie i się buntują.

Mimo to policja kara mandatami, a np. w centrach handlowych są ludzie odpowiedzialni do tego, aby namawiać do zakładania maseczek. Na tę chwilę tak obecnie wyglądają restrykcje. Pozostaje zatem czekać co teraz wymyślą rządzący, aby walczyć z tym, żeby szpitale pozostały wydolne

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News