PILNE: Minister Zdrowia zapowiada ograniczenia mobilności! Co to oznacza dla milionów Polaków?

PILNE: Minister Zdrowia zapowiada ograniczenia mobilności! Co to oznacza dla milionów Polaków?

minister zdrowia obostrzenia

Podaj dalej

Sytuacja w kraju staje się coraz bardziej niepokojąca, co jasno zasygnalizował Minister Zdrowia. Po raz kolejny najważniejszym czynnikiem jest liczba pacjentów, jaka obecnie przebywa w szpitalach. I tutaj niestety nie jest dobrze, bo liczba zajętych łóżek rośnie. A biorąc pod uwagę, że z poziomu IV fali ma wystartować V świadczy to o jednym – kolejne obostrzenia.

Minister Zdrowia sygnalizuje zmiany w obostrzeniach

Adam Niedzielski

Adam Niedzielski został zapytany wprost przez dziennikarzy TVN24, czy Polsce grozi lockdown. Nie wykluczył tego w przypadku, jeżeli liczba osób hospitalizowanych zbliży się do czerwonej linii. Wtedy jak wiadomo nie można pozwolić sobie na kolejne przyrosty, bo służba zdrowia stanie się już całkowicie niewydolna.Trzeba będzie wykorzystywać wszystkie narzędzia, które mamy do dyspozycji – powiedział Minister Zdrowia.

Jak zauważono sytuacja jest trudniejsza niż wcześniej. Wynika to z faktu, że jest bardzo wysoka liczba osób hospitalizowanych, a wedle szacunków IV fala może zamienić się w V. Żadna z poprzednich nie startowała z tak wysokiego poziomu osób chorych i potrzebujących pomocy medycznej.

– Restrykcje – jeżeli będziemy je stosowali – to oczywiście będą szły w kierunku ograniczenia mobilności. Bo tutaj chodzi o to, żeby było jak najmniej okazji do transmisji wirusa – zapewnia Niedzielski.

nowe obostrzenia minister zdrowia

Co oznacza ograniczenie mobilności?

Za tymi słowami niestety może kryć się wiele wytycznych dla społeczeństwa. Oczywiście wiążą się one z tym, że nasze funkcjonowanie społeczne będzie niewielkie. Zostaną zamknięte kolejne miejsca do których nie będziemy mogli się udać. W sklepach znów zostanie zaostrzona liczba osób przebywających. Kto wie czy wszystko nie pójdzie o krok dalej i po raz kolejny różnego rodzaju miejsca w terenie otwartym nie będą ogólnodostępne.

To będzie powrót do tego co spotkało nas tak naprawde na samym początku, a więc niecałe dwa lata temu. Dla wielu ludzi był to jeden z najgorszych okresów w życiu, patrząc na to co się działo. Oby tylko teraz nie wróciło to, co sprawiało, że życie nie wyglądało tak kolorowo.

obostrzenia kierowcy podruzujacy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News