PILNE: Masz samochód? Od 1 stycznia kolejna podwyżka. Miesięcznie będzie to 8,70 złotych

PILNE: Masz samochód? Od 1 stycznia kolejna podwyżka. Miesięcznie będzie to 8,70 złotych

samochod-parking-inwestycja

Podaj dalej

Osoby posiadające samochód muszą być od nowego roku przygotowane na kolejną wyższą płatność. Tym razem będzie ona związana z tym, że tak naprawdę jesteśmy posiadaczami auta. Chodzi bowiem o głośną i kontrowersyjną w ostatnim czasie opłatę związaną z… posiadaniem radia w samochodzie. Przed nami podwyżka abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Kto posiada samochód ten płaci

tablica rejestracyjna zero cyfra przesąd pech
fot. freepik

Po internecie krążą już pisma, jakie otrzymują kierowcy w Polsce. Ich przesłanie jest jedno – przypomina ono, że jeżeli masz samochód, a w nim radio, jesteś zobowiązany do opłaty abonamentu radiowo-telewizyjnego. Poczta Polska oficjalnie podała nowe stawki i terminy opłat, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2023 roku.

Od nowego roku opłata miesięczna za radioodbiornik będzie wynosić 8,70 zł miesięcznie. Za cały rok będzie to zatem kwota 104,40 zł. Jeżeli jednak dokona się opłaty z góry za cały rok, wówczas przysługuje zniżka w postaci 10 procent. Tutaj jednak trzeba pamiętać, że czas na to jest tylko do 25 stycznia 2023. Po tym okresie tego typu rabat nie będzie już obowiązywał.

Wygląda na to, że z czasem po prostu przed tym nie uciekniemy i każdy kierowca będzie musiał dokonywać tego typu płatności. Wciąż nie wiadomo czy z czasem nie przyjdzie nam wozić potwierdzenia w samochodzie, aby w razie kontroli móc się z tego tytułu okazać. Na razie jeszcze jednak rządzący na taki pomysł nie wpadli, ale nie wiadomo jak będzie po kolejnych wyborach.

podatek-sejm-samochod-scaled
gov.pl

Opłata o której nikt nie wiedział

Trudno jasno i rzeczowo odnieść się do opłaty, jaką musi płacić każdy kierowca. Kto posiada samochód jest do tego zobowiązany, ale przecież radio też jest np. w smartfonach. Czy to kolejna grupa osób, która z czasem będzie dostawać pisma, aby uregulować opłatę za abonament? Wszystko wydaje się dość dziwne i wygląda po prostu na szukanie pieniędzy.

Nic dziwnego, że słychać żartobliwe głosy, że lepiej wymontować radio z auta, niż za nie płacić. Tym bardziej, że każdy kierowca ma już od multum opłat i każda kolejna tylko jeszcze bardziej drażni. Nie od dziś jednak wiadomo, że kierowcy to największa grupa, z której najłatwiej pobierać pieniądze na różny sposób.

paliwo rezerwa bak paliwa znasz tę zasadę zasada
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News