PILNE: Maseczki wrócą na nasze twarze. Czy znów będą musieli zakładać je także kierowcy?

PILNE: Maseczki wrócą na nasze twarze. Czy znów będą musieli zakładać je także kierowcy?

maseczki kieorwca obowiazek

Podaj dalej

”Daily Mail” przekazał bardzo niepokojące informacje o planach związanymi z tym, że trzeba będzie nosić maseczki. Nie będzie to miało miejsce w okresie wakacyjnym, gdzie podobnie jak miało to miejsce rok temu wszystkie restrykcje są znoszone. Głównie mamy na myśli te dla podróżnych, gdzie nie obowiązują szczepienia, testy, etc. To się jednak skończy.

Maseczki znów będą obowiązkiem

kierowca samochod podatek
fot. freepik

Brytyjska gazeta powołała się na niemiecki „Die Welt”, a ten pisze o tajnych planach w kraju na jesień i zimę. Docelowo plan nosi nazwę O-bis-O, a to z racji tego, że ma trwać od października aż do Wielkanocy. Bo choć nikt obecnie nie pamięta o tym co działo się przez ostatnie lata, wciąż odnotowywane są zgony z powodu koronawirusa.

Artykuł tyczy się Niemiec, ale nie jest żadną tajemnicą, że obostrzenia pojawią się także w innych krajach. Obecnie u naszych sąsiadów restrykcje są podobne do tych u nas – wymagane w placówkach zdrowotnych i transporcie publicznym. Na jesień znów spodziewana jest większa liczba zachorować, dlatego maseczki mają być pierwszą barierą chroniącą przed rozprzestrzenianiem się wirusa.

Największa walka z koronawirusem trwa obecnie w chinach, gdzie zapoczątkowany był problem. W Niemczech także odnotowywane są zgony, choć w znacznie mniejszych ilościach niż w ”sezonie chorobowym”. Problem nie zniknął wraz z rozpoczęciem przez Rosję wojny na Ukrainie. W mediach z tego powodu i przez różne kryzysy tym wywołane po prostu mniej się o tym mówi.

mandat kierowca taryfikator
fot, policja.pl

Pandemia pomoże w obniżce ceny paliw?

Zaczynają pojawiać się pierwsze głosy, że pandemia jaka może ponownie nadejść jesienią, przyczyni się do obniżki ceny paliw. Taka sytuacja miała już miejsce na początku epidemii, gdzie tankowaliśmy nawet za mniej niż 4 złote. Do takiego poziomu zapewne ceny nie spadną, ale jest szansa na to, że wrócą w miarę do normalnego poziomu, a więc okolic 5-6 złotych.

Oczywiście cena tego może być bardzo wysoka, dlatego lepiej tego nie rozpatrywać w takich kategoriach. Trzeba liczyć na to, że sytuacja na świecie wróci do normalności, a pandemia nie doprowadzi do tego, że wrócą maseczki i wszystkie inne obostrzenia.

dokument kierowca samochod
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News