PILNE: Mandat za mandatem. Kierowcy będą zaskoczeni otwierając skrzynki pocztowe

PILNE: Mandat za mandatem. Kierowcy będą zaskoczeni otwierając skrzynki pocztowe

mandat kierowcy

Podaj dalej

To może być duże zaskoczenie, kiedy otwierając skrzynkę pocztową zobaczymy w niej mandat. I to możliwe nawet, że nie jeden a dwa bądź nawet i więcej. Zależenie od tego jak często dana osoba będzie pokonywała drogę S8. To właśnie na niej ustawione są już dwa odcinkowe pomiary odległości. Lepiej mieć się na baczności, bowiem szybko można stracić prawo jazdy.

Mandat za odcinkowy pomiar prędkości

mandat kierowca samochod

Droga S8 może bardzo szybko stać się jedną z najmniej lubianych przez kierowców. Znajdują się bowiem na niej już dwa odcinki pomiaru prędkości. Oznacza to, że jedna podróż i chwila gapiostwa może kosztować jednego kierowcę dwa mandaty. I takich przypadków będzie zapewne wiele, a wszyscy dowiedzą się o wpadce otwierając skrzynkę pocztową.

Trzeba pamiętać, że mandat to jedno, ale to także punkty karne. Jeżeli ktoś ma już ich kilka na swoim koncie, to może dojść szybko stracić uprawnienia o czym nawet nie będzie wiedział. Trzeba zatem bacznie patrzeć na znaki drogowe i informacje, gdzie znajduje się odcinkowy pomiar prędkości. Nie warto zatem igrać z prędkością znajdując się w strefie.

Kierowcy muszą wiedzieć, że pomiary będą prowadzone w dwóch lokalizacjach i w obu kierunkach na wszystkich nitkach głównego ciągu drogi ekspresowej przebiegającej przez Warszawę. Nie można tam jechać z prędkością większą niż 120 km/h. Jeden pomiar będzie między węzłem Piłsudskiego (M1 Marki – centrum handlowe) a węzłem Łabiszyńska w okolicy centrum handlowego Atrium Targówek Drugi między węzłem Bemowo (ul. Lazurowa) a węzłem Konotopa (niedaleko budynku Flyspot).

mandat obostrzenia kara

Warszawa pod okiem kamer

Krótko mówiąc, poruszając się po Warszawie drogą S8 lepiej mieć się na baczności. Nawet jeżeli jakikolwiek pojazd opuści kontrolowany odcinek, system wyliczy jego średnią prędkość na całym dystansie na podstawie czasu przejazdu. Jeżeli prędkość średnia była większa niż 120 km/h wtedy dana osoba otrzyma mandat.

Odcinkowe pomiary prędkości zaczynają sprawdzać się znacznie lepiej niż tradycyjny fotoradar. Każdy z reguły przed nim wyhamowuje, a następnie dodaje gazu. Pokazało to już wiele badań. Inaczej jest tutaj, gdzie trzeba jechać ze średnią prędkością na danej odległości nie większą, niż można.

mandat

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News