PILNE: Mandat wstecz. Kierowcy zapłacą 225 złotych i dodatkowo za każdy miesiąc od kiedy posiadają samochód

PILNE: Mandat wstecz. Kierowcy zapłacą 225 złotych i dodatkowo za każdy miesiąc od kiedy posiadają samochód

diesel osiedle mandat

Podaj dalej

To będzie mandat, który może sporo namieszać wśród polskich kierowców. Kara nie tylko będzie bolesna, ale również bardzo odczuwalna finansowo. Zwłaszcza dla tych właścicieli samochodów, którzy posiadają swoje auto od dłuższego czasu. Oni mogą zapłacić tyle, że będą żałowali, iż wcześniej omijali prawo.

Mandat z radio. Temat nie gaśnie

parking-mandaty-
fot. freepik

W Polsce dość mocno rozgorzała kwestia tego, czy trzeba płacić abonament za słuchania radia w aucie, czy nie trzeba. Już samo posiadanie go zobowiązuje do tego, aby dokonywać opłat. Obecna stawka miesięczna wynosi 7,50 zł, a od nowego roku będzie to już 8,70 zł. W skali roku to około 100 złotych dodatkowej opłaty za posiadanie auta.

Każdy, kto nie zapłaci obowiązkowego abonamentu RTV musi liczyć się z karą, która wynosi 30-krotność podstawowej opłaty. Oznacza to, że w przypadku samego odbiornika radiowego, kara będzie wynosić obecnie 225 złotych. Kwota może nie jest ogromna i powala z nóg, ale na pewno nie jest żadnym miłym wydatkiem.

Mało tego – każdy kierowca dodatkowo będzie obowiązany za zapłacenie wstecznie abonamentu za wszystkie miesiące od kiedy posiada pojazd. Jeżeli ktoś posiada auto np. ponad 10 lat, łatwo policzyć, że z konta czy skarpety musi wyjąć nagle około tysiąca złotych. Dla takich kierowców kary będą najbardziej dotkliwe.

nowe obowiązkowe wyposażenie samochodu mandat
fot. freepik

Przepis był pusty i… będzie dalej

Prawo jedno, przepisy jedno, a rzeczywistość to zupełnie inny świat. Pokazały to ostatnie lata, gdzie tak naprawdę w żaden sposób nie można było egzekwować tego. I tak będzie dalej, bo tak naprawdę nie ma możliwości, aby kontrolować to. Policja w trakcie kontroli nie ma takich narzędzi, tak samo jako inne organy. Kontrola tego byłaby zbyt droga.

parkowanie mandat samochod
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News