PILNE: Mandat w Wielkanoc uderzy po kieszeniach kierowców. Policja ma wyjątkowy plan

PILNE: Mandat w Wielkanoc uderzy po kieszeniach kierowców. Policja ma wyjątkowy plan

kontrola predkosc mandat

Podaj dalej

Długi weekend i święta to zawsze prosta droga do tego, aby otrzymać mandat. Przekona się o tym i tym razem wiele kierowców, którzy wyjadą na drogi, aby odwiedzić rodziny, znajomych i bliskich. Policja doskonale sobie zdaje sprawę, że w takich dniach jak Wielkanoc łatwo wyłapać piratów drogowych, a także pijanych kierowców. Dlatego też będą czyhać za rogiem na takie – ale i nie tylko – osoby.

Wysoki mandat na Wielkanoc

mandat policja taryfikator
fot. policja.pl

Działania policji będą w dużej mierze opierały się na kontrolach drogowych. Nie tylko będą zatrzymywani kierowcy jadący z nadmierną prędkością, ale również będą prowadzone wyrywkowe kontrole. Wszystko po to, aby zadbać najbardziej jak to tylko możliwe o bezpieczeństwo na drogach. A warto pamiętać, że nowy taryfikator mocno daje po kieszeni.

Funkcjonariusze zwrócą uwagę na stan techniczny samochodów, sprawdzą czy prawidłowo przewożone są dzieci i każdego przebadają alkomatem. Bo to właśnie alkohol w takie dni jak Wielkanoc jest prowadzi do największej liczby zdarzeń na drodze. Czasem wystarczy nawet niewielka ilość do tego, aby stworzyć zagrożenie na drodze.

Warto przypomnieć także jak wyglądają stawki za prędkość, które obowiązują od tego roku:

• do 10 km/h – 50 zł
• od 11 do 15 km/h – 100 zł
• od 16 do 20 km/h – 200 zł
• od 21 do 25 km/h – 300 zł
• od 26 do 30 km/h – 400 zł
• od 31 do 40 km/h – 800 zł
• od 41 do 50 km/h – 1000 zł
• od 51 do 60 km/h – 1500 zł
• od 61 do 70 km/h – 2000 zł
• od 71 km/h – 2500 zł

kierowca kierownica samochod
fot. freepik.pl

Noga z gazu, alkohol na bok

Ważne, aby te święta były dla wszystkich bezpieczne i aby każdy wrócić z nich do domu. To zadanie nie tylko policjantów, ale nas samych. Mandat to tylko konsekwencja czynu, ale potencjalna grzywna sama w sobie nie uchroni nas przed konsekwencjami. A trzeba zwrócić też uwagę na to, że warunki pogodowe przez Wielkanoc nie będą najlepsze. Dlatego też nie trudno będzie o poślizg, utratę kontroli nad pojazdem, czy utrzymanie koncentracji.

To ostatnie święta Wielkanocne kiedy jeszcze obowiązuje aktualny taryfikator, choć trzeba uznać go za nowy. Już za rok, a nawet na nadchodzące Boże Narodzenie, będzie on ”ulepszony”. Będzie więcej punktów karnych, większe konsekwencje za mandat i po prostu będzie bardziej dotkliwie. A to już coś, co powinno zadziałać na wielu kierowców. A jeżeli tak się nie stanie, to sami przekonają się, że nie warto teraz igrać na drodze.

predkosc policja mandat
fot. policja,pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News