PILNE: Mandat nie tylko będzie większy, ale kierowcy będą otrzymywać go częściej. Lepiej zacząć na nie oszczędzać

PILNE: Mandat nie tylko będzie większy, ale kierowcy będą otrzymywać go częściej. Lepiej zacząć na nie oszczędzać

mandat kierowcy

Podaj dalej

To, że od początku nowego roku będziemy narażeni na większy mandat to jedno. Bo tak naprawdę statystycznie na jednego kierowcę już niebawem będzie przypadać większe prawdopodobieństwo, że to właśnie on go otrzyma. Szykuje się rewolucja na drogach, która będzie trwała dwa lata. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo i… więcej na nim zarobić?

Będzie łatwiej o mandat

Przez najbliższe dwa lata w Polsce pojawi się sporo nowych odcinkowych pomiarów prędkości, fotoradarów, ale także nieoznakowanych radiowozów. Cel oczywiście jest jeden – wykluczenie piratów drogowych z dróg i karanie osób, które mają ciężką nogę. Główny Inspektorat Transportu Drogowego na zakup 358 nowych urządzeń wyda niemal 122,5 mln zł – donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Największą bronią mają być odcinkowe pomiary prędkości, których w dwadzieścia cztery miesiące pojawi się aż 39! Są one znacznie skuteczniejsze niż fotoradary, przed którymi kierowcy zwalniają, a następnie przyśpieszają. W ten łatwy i prosty sposób mandat im nie grozi. Ale mimo wszystko i tak tysiące osób każdego dnia otrzymuje z tych urządzeń zdjęcia. Gapiostwo i niepatrzenie na znaki jest tego skutkiem.

Samych fotoradarów przybędzie aż 358, więc mówimy tutaj o naprawdę rewolucyjnej zmianie. Kierowcy będą musieli mieć się zatem na baczności, bowiem patrząc na liczbę nowych urządzeń, łatwiej będzie o mandat. Kto jednak przestrzega przepisów ruchu drogowego nie ma się czego obawiać. Gorzej mają jednak ci, którzy z tego tytułu mogą sporo wydać, a nawet stracić prawo jazdy.

Kierowcy zwolnią, to pewne

Zmiana które dotyka polskich kierowców na pewno wpłynie z korzyścią na bezpieczeństwo na drogach. Wysoki mandat, większa liczba punktów karnych, do tego więcej urządzeń monitorujących prędkość. Każda osoba prowadząca samochód będzie czuła przed takimi konsekwencjami respekt w obawie przed niepotrzebnym wydatkiem.

Statystyki powinny to pokazywać z roku na rok. A pierwszą wyraźną zmianą na plus powinno być podsumowanie 2022 roku, a więc na te przyjdzie jeszcze poczekać. Większe kwoty za mandat sprawią, że kierowcy będą jeździli znacznie ostrożniej i rozważniej. Policja tym samym też powinna znacznie mniej łapać przypadkowych kierowców.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News