PILNE: Mandat na 800 złotych i więcej. Kierowcy miejcie się na baczności w ten weekend

PILNE: Mandat na 800 złotych i więcej. Kierowcy miejcie się na baczności w ten weekend

kontrola predkosc mandat

Podaj dalej

W sobotę i niedziele będzie niezwykle łatwo o mandat i to na dość pokaźną sumę. Piękna słoneczna pogoda może sprawić, że niektórzy kierowcy poczują już powiew lata i zapomną o ograniczeniach prędkości. Funkcjonariusze w całym kraju przypomną jednak o tym, że należy przestrzegać znaków i zasad ruchu drogowego.

Wysoki mandat dla kierowców

mandat policja taryfikator
fot. policja.pl

W ten weekend policja będzie szczególną uwagę na kierowców przekraczających znacząco prędkość na drogach. Już zaobserwowano, że wraz z poprawiającą się pogodą kierowcy coraz odważniej naciskają na pedał gazu. Policja ma zamiar wylać kubeł zimnej wody kierowcom, którzy liczą na to, że na takie zachowanie będzie ciche przyzwolenie.

Tym samym przez sobotę i niedziele będzie można zauważyć jak zawsze większość ilość patroli na drogach, która zadba o bezpieczeństwo. W dużej mierze głównie mandat będą otrzymywać kierowcy, którzy przekraczając prędkość 30 km/h i więcej. Ale nie oznacza to, że będzie jakiekolwiek pobłażanie dla osób, które przekraczają prędkość o mniejszą ilość kilometrów na godzinę.

Kończy się zima, a to zawsze oznacza, że kierowcy jeżdżą statystycznie nieco szybciej. Lepsze warunki pogodowe na pewno do tego zachęcają, ale też nieprzypadkowo w tym okresie wzrasta również ilość wypadków i różnych zdarzeń na drodze. Zwłaszcza, że po okresie zimowym, nie wszyscy czują tak jak powinni swój samochód, przez co łatwo stracić nad nim kontrolę.

prawo policja kontrola mandat

Noga z gazu

Kierowcy muszą pamiętać także o bezpieczeństwie w czasie wyprzedzania, gdyż to także jedna z przyczyn, przez którą dochodzi do groźnych wypadków na drodze. Nieprzypadkowo mówi się, że to najtrudniejszy manewr na drodze, choć dla wielu wydaje się on dość prosty. Niestety statystyki pokazują, że jest zupełnie inaczej.

A za złe wyprzedzanie, czyli takie wykonywane w niedozwolonym miejscu, także można otrzymać mandat. I tutaj kary są niezwykle surowe, bowiem znacząco wpływają one na bezpieczeństwo osób jadących prawidłowo. Warto zachować czujność! Niech dobra pogoda nie zmyli żadnego kierowcę i nie dodaje mu zbędnego animuszu w jeździe.

mandat predkosc policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News