PILNE: Mandat będzie zależny jednak od wysokości naszego zarobku? Zmiana pomysłu na finiszu zmian

PILNE: Mandat będzie zależny jednak od wysokości naszego zarobku? Zmiana pomysłu na finiszu zmian

mandat kierowcy

Podaj dalej

Jak będzie wyglądał mandat po wprowadzeniu zmian? Bardzo prawdopodobne, że nie tak jak byliśmy informowani przez ostatnie tygodnie. Rząd wciąż bierze pod uwagę to, aby dana osoba była karana odpowiednio do swojego wykroczenia. Niektóre kraje stosują takie rozwiązanie i są z niego zadowoleni. Oznacza to, że dwóch kierowców za to samo wykroczenie może otrzymać kary w znaczących różnicach finansowych.

Mandat odpowiedni do wynagrodzenia

Pierwsze czytanie projektu nowelizacji w Sejmie nie spotkało się z dużą aprobatą posłów opozycji. I wbrew pozorom trudno się temu dziwić, bo choć kary wysokie i słuszne, to jednak nie na każdą kieszeń. A tym bardziej że nie sprzyja temu czas. Inflacja tak wystrzeliła w górę, że społeczeństwo musi za wszystko płacić dużo więcej niż wcześniej.

Dorzucenie do wysokich cen m.in. paliw, gazu, prądu, żywności, jeszcze jest wysokich kosztów za mandat, mogłoby przelać czarę goryczy w społeczeństwie. Dlatego rząd po hucznym ogłoszeniu zmian, teraz nieco obawia się obietnic. Rozpoczął się proces szukania kompromisu, który zagwarantuje większe bezpieczeństwo i nie wywoła burzy społecznej.

Dziś dla osób zarabiających najniższą krajową mandat w wysokości ponad tysiąca złotych może okazać się problemem na wiele miesięcy. Wiążąc trudno koniec z końcem jeden ”przypadkowy” błąd, może zrujnować życie rodziny w pewnej perspektywie czasu. Nikt nie chce uderzać w najuboższych, a chce walczyć z piratami drogowymi.

Zarobek to dobry kierunek?

Niewątpliwie karanie osób w stosunku do ich statusu życia to rozwiązanie warte uwagi. Zwłaszcza, że tak naprawdę trudno znaleźć jedną skuteczną metodę, która będzie w 100 procentach odpowiednia dla wszystkich i każdej klasy społecznej. Zawsze pojawią się głosy sprzeciwu, zawsze ktoś wyjdzie na tym gorzej, a ktoś wyjdzie lepiej.

Oczywiście konsekwencje nie mogą być wyłącznie finansowe. Wysoki czy niski mandat dla jednej czy drugiej osoby to nie wszystko. Ważne, aby od takich osób wyciągnąć dalsze konsekwencje, jeżeli przewinienie było ku temu znaczące.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News