PILNE: Mandat 6000 złotych za udawanie głupiego. Policja coraz częściej wręcza go kierowcom

PILNE: Mandat 6000 złotych za udawanie głupiego. Policja coraz częściej wręcza go kierowcom

prawo policja kontrola mandat

Podaj dalej

Wydawało się, że taki mandat będzie rzadkością, a okazuje się być niestety dość częstym obrazkiem. Kierowcy muszą uważać, bowiem będą musieli zrezygnować z wielu przyjemności, jeżeli tak się zachowają. A wystarczy zwykła drobna kolizja, aby z dnia na dzień trzeba było wyjąć z konta 6 tysięcy złotych.

Mandat, który oducza złego zachowania

mandat parking parkowanie

Na polskich drogach każdego dnia dochodzi do bardzo wielu kolizji. Jeżeli na miejsce zostanie wezwana policja kierowca, który do niej doprowadził otrzymuje mandat w wysokości 1 500 złotych. Dlatego też bardzo często podkreśla się, że jeżeli sytuacja tego nie wymaga, można samemu spisać niezbędne dokumenty. Wtedy jedna ze stron nie będzie musiała ponosić tak wysokiej kary finansowej.

W obawie przed nią i przed drugim kierowcom, wielu osobom jednak zapadają klapki na oczy. Chodzi o moment w którym doprowadzają do czyjejś szkody, a następnie czym prędzej uciekają z miejsca zdarzenia. Boją się konsekwencji i tego, że druga strona będzie chciała wezwać policje. A to najgorsze co można zrobić w takiej sytuacji.

Za ucieczkę z miejsca zdarzenia można otrzymać mandat w wysokości nawet 6 tysięcy złotych! Najmniejsza kara to natomiast 4 tysiące złotych. Zarówno ten lepszy, jak i groszy wariant i tak wiąże się z bardzo ogromnym wydatkiem. Zdecydowanie lepiej przyznać się do winy niż uciekać – zwłaszcza, że obecnie kamery są niemal wszędzie i łatwo namierzyć każdy samochód.

mandat ubezpieczenie

Policja notuje dużo tego typu wykroczeń

Od momentu wprowadzenia zmiany w taryfikatorze już spora część kierowców musiała zapłacić taki mandat. Dlatego też warto nastawić się i być przygotowanym na tego typu sytuację. Bo wystarczy nawet lekkie obicie drzwiami, aby ktoś zgłosił sprawę, a pokilku godzinach policja zapukała do naszych drzwi.

policja mandat kierowca

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News