PILNE: Mandat 2000 zł otrzymają wszyscy! Wcześniej to było tylko 300 złotych

PILNE: Mandat 2000 zł otrzymają wszyscy! Wcześniej to było tylko 300 złotych

mandat karny policja

Podaj dalej

Nikomu już się nie uda oszukać, bowiem kamera złapie każdego, a pracownik wystawi mandat. A grzywna nie będzie mała bowiem 2 tysiące złotych, choć wcześniej kierowcy płacili od 300 do 500 złotych. Teraz już nie ma żadnych widełek, a i suma jak widać znacząco większa. Trudno się jednak dziwić takiemu wzrostowi, bowiem przewinienie stwarza ogromne zagrożenie.

Mandat za szlaban i czerwone światło

policja mandat wykroczenie

Jak już wiadomo na przejazdach kolejowych w Polsce zaczną powoli pojawiać się specjalistyczne kamery. Wyłapią one każdego kierowcę, który będzie przejeżdżał na czerwonym świetle bądź omijał szlaban. Ma to całkowicie wyeliminować sytuację, w których dochodzi do zdarzeń na torach. A tych ku zdziwieniu wielu osób, jest bardzo wiele!

Tylko od początku stycznia do końca listopada 2021 roku odnotowano 159 wypadków na przejazdach kolejowych, w których zginęło 25 osób, a 12 poniosło ciężkie obrażenia. Oznacza to, że praktycznie co drugi dzień gdzieś w Polsce dochodzi do zdarzenia z udziałem pojazdu oraz pociągu. To niezwykle niebezpieczne sytuacje, którą mocą doprowadzić do jeszcze większej tragedii.
Dlatego w najbliższym czasie czeka nas rewolucja. Na razie mowa o pięciu miejscach, ale system docelowo ma być rozwijany. Tak jak dziś na każdym przejeździe jest kamera rejestrująca co się dzieje, tak niebawem wszędzie spotkamy urządzenia, które wystawią kierowcom mandat. Idea wydaje się niezwykle słuszna i niezwykle potrzebna.

mandat obostrzenia kara

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Już niejednokrotnie każdy mógł zobaczyć nagranie ze zdarzenia na przejazdach kolejowych. Z reguły kierowca ma wrażenie, że przejazd jest bezpieczny, że żaden pociąg nie jedzie. Wówczas w mgnieniu oka pojawia się skład, który uderza w pojazd. Kierowcy nie reagują na czerwone światło, znak STOP, czy opuszczony szlaban.

policja kierowcę mandat

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News