PILNE: Mandat 200 zł oraz 4 punkty karne. Policja tej jesieni i zimy ma nie darować nikomu

PILNE: Mandat 200 zł oraz 4 punkty karne. Policja tej jesieni i zimy ma nie darować nikomu

mandat kierowca samochod

Podaj dalej

To na pewno nie będzie łatwa jesień i zima dla kierowców. Wiadomo już, że spora część kierowców otrzyma mandat w wysokości 200 złotych i 4 punkty karne. Można tego jednak bardzo łatwo uniknąć, ale potrzeba na to chwili czasu. Warto się odpowiednio przygotować do tego co nas czeka, bowiem tutaj akurat chodzi o coś więcej niż o uniknięcie kary.

Mandat za mandatem. Uważajcie kierowcy

kontrola mandat kary

W nadchodzącym okresie policja będzie bardzo dokładnie zwracała uwagę na to, jakie mamy oświetlenie w naszych samochodach. Coraz szybciej na dworze zapada zmrok, a za kilka dni gdy przestawimy zegarki dzień będzie jeszcze szybciej się kończył. Niestety źle ustawione światła powodują, że dochodzi do oślepienia na drodze. A to niezwykle niebezpieczne dla wszystkich i wiąże się to z tym, że funkcjonariusz ma prawo wystawić mandat.

Co ciekawe, bardzo duża część kierowców wedle badań ma świadomość tego, że ich światła działają źle. Wynikać to może chociażby z tego, że źle została zamontowana żarówka w trakcie wymiany. To może być jednak nieświadomie działanie, ale gorzej gdy jest świadome. Tak może być w przypadku, gdy montujemy nielegalne zamienniki żarówek zakładane do reflektorów.

Ze statystyk wynika, że co piąty samochód poruszający się po drodze ma nieodpowiednie oświetlenie. To bardzo dużo, bowiem wpływa to na ogólne bezpieczeństwo na drodze, gdy jest już ciemno. Jesienią i zimą to właśnie po zachodzie słońca dochodzi do największej liczby zdarzeń nad drodze. W tym niestety z udziałem osób pieszych na przejściu.

policja mandat kontrola

Mandat może być znacznie wyższy!

Mało kto sobie zdaje sprawę, że mandat za brak oświetlenia może być większy niż 200 złotych. Może to wynieść nawet 500 złotych! Ba, policjant ma prawo odebrać nam nawet dowód rejestracyjny jeżeli stwierdzi, że usterka jest znacznie poważniejsza niż tylko wadliwa żarówka. Wtedy czeka nas wizyta na warsztacie, stacji diagnostycznej i dodatkowe koszty.

Zdecydowanie lepiej nie bagatelizować kwestii oświetlenia. To także wygoda dla nas, bowiem mając lepszą widoczność prowadzi się samochód znacznie przyjemniej. Tym samym sami sobie jesteśmy w stanie zagwarantować wygodę i bezpieczeństwo.

swiatla mijania mandat

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News