PILNE: Mandat 1200 złotych za źle zaparkowany samochód! O tym się nie mówi. Kierowcy muszą uważać na Nowy Ład

PILNE: Mandat 1200 złotych za źle zaparkowany samochód! O tym się nie mówi. Kierowcy muszą uważać na Nowy Ład

mandat parking parkowanie

Podaj dalej

Parkowanie to sztuka, a kto tego nie potrafi musi liczyć się z tym, że otrzyma mandat. Tak wygląda nowa rzeczywistość dla tych, którzy mają problem z pozostawieniem auta w odpowiednim miejscu. Od nowego roku zmieniła się kwestia grzywny pod tym względem. Mało jednak się o tym mówi, bowiem na pierwszym planie jest m.in. prędkość czy jazda pod wpływem alkoholu.

Źle parkujesz? To mandat

mandat prawo jazdy

Chodzi o najbardziej kontrowersyjne miejsca, jakie znajdują się na parkingach i dla niektórych są najkorzystniejsze. Mowa oczywiście o miejscach dla osób z niepełnosprawnością. Znajdują się one zawsze najbliżej wejść, z reguły są wolne i często znajduje się jakiś kierowca cwaniak, który próbuje to wykorzystać.

Policja od zawsze była na tego typu sytuacja uczulona, sprawdzała i odpowiednio karała takie osoby. Teraz może robić to wypisując znacznie większy mandat niż wcześniej. Za nieuprawnione korzystanie z karty parkingowej dla osób z niepełnosprawnością i zajęcie przewidzianego dla takich osób miejsca, kierowca otrzyma 1200 zł grzywny.

Z kolei jeżeli ktoś stanie na takim miejscu, ale nie posługuje się cudzą, nieważną czy „kolekcjonerską” kartą parkingową musi liczyć się z karą w wysokości 800 złotych. Tutaj można mieć pewne wątpliwości, czy różnica w tym jest aż tak konieczna. Zdecydowanie lepiej nie oszukiwać tylko po prostu parkować, niż parkować i jeszcze oszukiwać, wtedy 500 zł pozostaje w kieszeni. Wcześniejszy mandat za takie przewinienie wynosił 500 złotych.

mandaty nowe stawki

Nie masz uprawnień, to nie parkuj

Od dłuższe czasu prowadzone są różne kampanie w kwestii tego, aby nie zajmować tego typu miejsc. Są one przeznaczone dla osób, które posiadają odpowiednie uprawnienia pod tym względem. Choć nie oszukujmy sie – tak naprawdę chciałyby ich nie mieć. Z reguły są to osoby niepełnosprawne, jeżdżące na wózkach, które naprawdę potrzebują tego typu miejsca, aby móc normalnie funkcjonować.

Wyższy mandat na pewno bardziej nauczy kierowców tego, że lepiej znaleźć swoje miejsce na parkingu, niż zajmować cudze. Słusznie osoby posiadające niepełnosprawność mówią, że tutaj kara powinna być znacznie większa niż 800 złotych czy 1 200 złotych. I na pewno trudno się z tym niezgodzić.

parkowanie diesel parking

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News