PILNE: LPG znów tanieje! Ile kosztuje teraz najtańsze paliwo? Różnice do benzyny i diesla jest gigantyczna

PILNE: LPG znów tanieje! Ile kosztuje teraz najtańsze paliwo? Różnice do benzyny i diesla jest gigantyczna

lpg stacja paliw

Podaj dalej

Niewiarygodne, ale LPG leci w dół, gdy diesel i benzyna przekracza kolejne rekordowe poziomy. W czasie w którym wszystko drożeje i to znacząco, autogaz radzi sobie zaskakująco doskonale. Mając w perspektywie to, że przecież i nad tym paliwem zapowiadano kłęby czarny chmur. Okazuje się jednak, że do takiego momentu dłuższa droga niż się spodziewano.

LPG tanieje, ale co dalej?

ceny paliw diesel benzna lpg
fot. freepik

Dzień dziecka przyniósł znakomite informacje dla kierowców tankujących LPG. Cena tego paliwa w hurcie o prawie 5 groszy i teraz pozostaje mieć nadzieje, że podobne zjawisko zaobserwujemy na stacjach paliw. Ktoś powie – pięć groszy, co to jest?! Warto jednak zwrócić uwagę na samą sytuację, jaka ma miejsce. Mamy do czynienia z obniżką w największym kryzysowym momencie w historii Polski.

A w obecnej sytuacji każda obniżka powinna cieszyć i musi cieszyć. Zwłaszcza, że autogaz sam w sobie nie jest specjalnie drogi jak na dzisiejsze czasy. Można go zatankować za 3,29 zł/l na wielu stacjach paliw. Wracając jednak do ceny hurtowe, ta wynosi średnio 3,02 zł/l, a więc jest bardzo bliska temu, aby zejść do dwójki z przodu.

Mało tego! To najlepszy moment na to, aby zdecydować się na instalację gazową w swoim samochodzie. Różnica kwoty za litr paliwa między LPG, a benzyną czy dieslem, nigdy nie była tak wysoka jak obecnie. Co za tym idzie, spłacenie całej inwestycji zajmuje najmniej czasu. Wszystko zwróci się w mgnieniu oka, a później będziemy tylko się będzie oszczędzać. Lepszej okazji może już nigdy nie być.

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

3 mln osób w Polsce nie wie co to drogie paliwo

Prawda jest taka, że w Polsce te kilka milionów osób nie wie co to droga jazda samochodem. Cena nieco ponad 3 złote za litr paliwa, nie ma prawa mocno uderzyć po kieszeni. Ta grupa kierowców może spokojnie tankować i podróżować tam, gdzie tylko chce. Nie musi przy tym szukać większych oszczędności, rezygnując chociażby z jazdy do sklepów, pracy czy w inne miejsce.

Teraz tylko jedna rzecz może niepokoić kierowców posiadających LPG. Mianowicie czy stacje paliw sztucznie nie będą podnosić ceny względem pozostałych paliw? Taka sytuacja często ma miejsce, aby nie dawać marży na diesel i benzynę. Na szczęście kierowcy mają wiele alternatyw, gdzie mogą zatankować, a wiele stacji paliw tak po prostu nie robi. I warto celować z tankowaniem właśnie w takie miejsca.

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News