PILNE: LPG zmieni swoją cenę na stacjach. W takiej cenie jeszcze nie tankowaliśmy

PILNE: LPG zmieni swoją cenę na stacjach. W takiej cenie jeszcze nie tankowaliśmy

LPG autogaz

Podaj dalej

Kolejne dni przynoszą kolejne obniżki ceny za LPG. Najtańsze paliwo w Polsce jest już naprawdę bardzo tanie na tle diesla i benzyny, a różnica staje się coraz bardziej znacząca. Biorąc pod uwagę przeróżne promocje, jakie oferują stacje paliw na wakacje, autogaz może być już dostępny w naprawdę bardzo korzystnej cenie.

LPG pikuje coraz bardziej

dacia-lpg-2
fot. Dacia

Zaktualizowały się ceny hurtowe za LPG i widać, że tendencja pozostaje niezmienna. Wciąż autogaz tanieje, a jego cena wraz z podatkiem jest coraz wyraźniej poniżej 3 złote. To może tylko cieszyć kierowców, którzy na wielu stacjach paliw będą płacili niebawem z dwójką z przodu. Teraz wiele zależy od tego, jak będą wyglądały marże.

Bo tak naprawdę obniżka ceny hurtowych, to okazja do tego, aby marża dla stacji paliw była jeszcze większa. Na szczęście w ostatnim czasie coraz mniej stacji paliw pozostawia bardzo wysokie ceny. Swego czasu przy podobnych cenach w hurcie za LPG ceny detaliczne sięgały 3,60 zł/l. Obecnie większość stacji paliw sprzedaje paliwo w okolicach 3,30 zł/l, choć można zatankować dużo taniej.

Średnie ceny hurtowe obniży się o 2, 3, 4 grosze na litrze, a średni koszt tankowania litra to praktycznie 2,70 zł/l. Po doliczeniu do tego podatku i nie wliczając marży mówimy o cenie 2,91 zł/l. Na coraz większej liczbie stacji paliw będziemy zatem oglądać paliwo w cenie bez trójki z przodu. Podróżowanie w wakacje na LPG będzie zatem czystą przyjemnością dla ogromnej liczby kierowców w Polsce.

dacia-lpg-2
fot. Dacia

Do jakiej ceny zejdzie autogaz?

Wydaje się, że patrząc na obecne czasy LPG osiągnęło już swoje maksimum, jeżeli chodzi o jego najniższą cenę. Choć inflacja nie ustępuje, ceny rosną, to jednak autogaz radzi sobie znakomicie. Dla niektórych to wręcz niewiarygodne, że w najtrudniejszym okresie na rynku paliwo to potrafi już drugi miesiąc z rzędu tanieć.

Warto dodać jak ogromne są problemy na rynku w związku z tym paliwem, bo wybuchu wojny na Ukrainie. Wiele krajów zrezygnowało z LPG, jakie oferowała Rosja dlatego też wzrósł problem z alternatywnymi źródłami. Sytuacja jednak dość szybko się unormowała, dzięki dobrym działaniom. Polska ma mocną kartę przetargową, bowiem to kraj, który posiada ogromny rynek zbytu, jeżeli chodzi o samochody zasilane tym paliwem.

ceny paliwa lpg
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News