PILNE: LPG zmieni się po Wielkanocy. Gazowy śmigus-dyngus będzie czekał na kierowców

PILNE: LPG zmieni się po Wielkanocy. Gazowy śmigus-dyngus będzie czekał na kierowców

LPG paliwo autogaz

Podaj dalej

Blisko, coraz bliżej bardzo dobrych wiadomości w kwestii LPG. Jeszcze nie tydzień przed Wielkanocą, ale już ten po dostarczy tego, na co większość osób czeka. Dla kierowców to będzie bardzo przyjemny śmigus-dyngus, który potrwa znacznie dłużej. Kwestia niskiej ceny jest już na wyciągnięcie ręki, a to przed majówką to tylko dobra wieści.

LPG potanieje znów po Wielkanocy

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

Kwiecień upływa pod dyktandem taniejących cen. Za nami już dwie znaczące obniżki ceny LPG, które doprowadziły do tego, że LPG można dziś na wielu stacjach paliw tankować nawet o 50 groszy więcej niż zupełnie nie tak dawno. Cena 3,19 zł/l jest już niewątpliwie bardzo korzystna względem tego, z czym mieliśmy do czynienia wcześniej.

Po świętach Wielkanocnych taka cena na większości stacji paliw stanie się normą. Ale też na wielu stacjach autogaz będzie już wówczas poniżej ceny 3 złote! Dystrybutorzy szykują się do kolejnej obniżki ceny w hurcie, która pozwoli na to, że za LPG będziemy płacić po raz kolejny mniej. Rynek pod tym względem nieustannie zmienia się na plus dla kierowców.

LPG będzie neutralizowała dysproporcję wobec diesla i benzyny. To naturalne, że gdy drożeją wspomniane dwa paliwa, to i drożeje autogaz. Dzieje się to samo także w drugą stronę. A ostatnio oba te paliwa mocno tanieją i lada moment to samo spotka właśnie autogaz.Na majówkę będzie można się wybrać naprawdę za ”śmieszne pieniądze”. O ile oczywiście ktoś posiada samochód z instalacją gazową.

lpg autogaz paliwo
fot. freepik

Duże zainteresowanie autogazem

Ostatnie miesiące pokazują, że samochody na LPG są mocno oblężone. Gdy tylko pojawia się oferta z tego typu samochodem, od razu znajduje się wielu chętnych. Dlatego też obecnie dość łatwo sprzedać auto z instalacją gazową za naprawdę dobra cenę. Trzeba jednak uważać na oszustów, bo nie każdy dbał o LPG tak jak powinien.

Tym samym może czekać kupca dużo wymian, dodatkowych wydatków i częstych wizyt na serwisie. Naprawdę warto dobrze sprawdzić pojazd przed zakupem u fachowca. Ten powie nam jaka jest prawdziwa kondycja auta. Lepiej wydać wcześniej kilkaset złotych, niż później nawet kilka tysięcy. Na zakup samochodu z LPG trzeba po prostu mieć pieniądze

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News