PILNE: LPG dalej szokuje kierowców. Duże zaskoczenie na stacjach dla tankujących diesel i benzynę

PILNE: LPG dalej szokuje kierowców. Duże zaskoczenie na stacjach dla tankujących diesel i benzynę

lpg instalacja gazowa

Podaj dalej

Nie jest to dobry okres dla kierowców tankujących LPG. To właśnie autogaz w ostatnich dniach zdrożał najbardziej na tle innych paliw w całej Polsce. Mowa tutaj o kwocie 5 groszy w przeciągu tygodnia. Dziś już mówimy o średniej kwocie 3,16 złotych za każdy zatankowany litr. Zatem na wielu stacjach będzie można zobaczyć już ceny pomiędzy 3,20-3,30 zł/l.

Cena za LPG nie zwalnia tempa na stacjach

Patrząc na dzisiejsze ceny za LPG na stacjach w oczy jakby rzucał się jeden błąd. Jeszcze przecież nie tak dawno mieliśmy ”identyczne” ceny, tyle tylko, że zamiast trójki z przodu była dwójka. Co za tym idzie, dziś do każdego litra dopłacamy po prostu złotówkę. Oznacza to, że praktycznie jak duży jest nas zbiornik tak średnio dopłacamy 20, 30 czy 40 złotych.

W Polsce już nie ma stacji paliw, na której cena za autogaz wynosi poniżej 3 złote. Patrząc nawet na różne województwa w najtańszym kierowcy i tak muszą płacić po 3,10 zł/l. Z kolei tam, gdzie jest najdrożej stawka wynosi 3,21 zł/l. Różnica zatem na cały kraj wacha się w granicy około 10 groszy, a więc wszędzie jest dość podobnie.

Dynamika wzrostu ceny za LPG nie ustaje i kierowcy z instalacją gazową muszą być przygotowani na to, że dalej będą płacić więcej. Wiele wskazuje na to, że sprawdzi się czarny scenariusz zapowiadany od dłuższego czasu. Mowa tutaj o tym, że cena za to zbliży się do kwoty 3,50 zł/l. Zwłaszcza, że niebawem podrożeje z przyczyn naturalnym – zmiany w proporcjach propanu i butanu.

Diesel i benzyna wyhamowały

Jak na razie nie sprawdziły się zapowiedzi związane z tym, że diesel i benzyna osiągną w tym tygodniu średni poziom w kraju przekraczający 6 złotych. Pierwsze wspomniane paliwo zdrożało ”tylko” o 4 grosze, a drugie wspomniane o 2 grosze. To jednak należy traktować bardziej jako ciszę przed burzą. Mimo wszystko podwyżki i tak nie cieszą nikogo – nawet te najmniejsze.

Koniec października i początek listopada na pewno będzie mniej przyjemny niż miniony tydzień. Wtedy już skok ceny za LPG, diesel i benzynę będzie znacznie większy, a średnia ceny paliw na pewno będzie już z szóstką z przodu. Nie pozostaje zatem nic innego jak zatankować za wczasu i oszczędzać je tam, gdzie tylko możem

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News