PILNE: LPG za 70 groszy?! Brzmi jak dobry żart, ale to rzeczywistość i to wcale odległa

PILNE: LPG za 70 groszy?! Brzmi jak dobry żart, ale to rzeczywistość i to wcale odległa

instalcja gazowa LPG

Podaj dalej

Co to znaczy tanie paliwo wiedzą ci kierowcy, którzy zdecydował sie jeździć na LPG. To właśnie autogaz od około 25 lat sprawia, że posiadając samochód nie trzeba tak naprawdę dużo wydawać. Realne oszczędności można natomiast za to inwestować w inne rzeczy. A cena? Już niejednokrotnie zaskakiwała pozytywnie i z reguły robi to najczęściej.

LPG tak tanie, że trudno uwierzyć

lpg samochod na gaz

Wraz z upływem kolejnych lat od momentu pojawienia się LPG w Polsce, ten tylko zyskiwał na swojej popularności. Już jego debiut okazał się łakomym kąskiem dla wieku kierowców. Choć początkowo było wobec instalacji gazowej wiele obaw. Pojawiało się wiele spekulacji, że jest niebezpieczna, gaz może się ulatniać czy wybuchnąć.

Nic jednak takiego nie miało nigdy miejsca. Cena jaką oferowały stacje, gdy autogaz pojawił się w Polsce wynosiła około… 70 groszy! Warto dodać, że benzyna w tym czasie kosztowała w okolicach 1,70 zł/l. Nic więc dziwnego, że LPG szybko zyskało wielbicieli, mając na względzie jak ogromne przynosił oszczędności.

I tak naprawdę przynosi je do dnia dzisiejszego. Obecnie LPG można zatankować nawet poniżej 2,90 zł/l, choć średnia cena w Polsce wciąż oscyluje powyżej 3 złote. Oczywiście bardziej satysfakcjonująca byłaby cena z 2001 roku – 1 złoty, czy 2010 lub nawet 2021 roku, gdy można było uzupełnić butlę za 2,20 zł/l. Mimo wszystko do tej ceny wcale nie tak daleko.

lpg ceny paliw

Było drogo, będzie taniej

W ostatnich tygodniach cena za LPG poszła znacząco w dół. To zasługa również między innymi tarczy antyinflacyjnej, która pozwoliła na obniżenie ceny. Mimo wszystko paliwo to i tak jak widać pomału tanieje. Cena 2,89 zł/l którą można już spotkać, jest na pewno niezwykle korzystna i kusząca dla kierowców.

Przez sezon zimowy na pewno cena autogazu będzie wyższa niż wiosną. To normalne zjawisko z którym kierowcy mierzą się co roku. To pokazuje, że scenariusz dla kierowców wożących ze sobą butlę z gazem może być naprawde niezwykle korzystny. Pozostaje tylko czekać i obserwować.

lpg stacja paliw

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News