PILNE: LPG z kolejną dużą obniżką. Kiedy stacje paliw dadzą nam prawdziwe ceny tego paliwa?!

PILNE: LPG z kolejną dużą obniżką. Kiedy stacje paliw dadzą nam prawdziwe ceny tego paliwa?!

lpg-paliwo-ceny-paliw

Podaj dalej

Kierowcy jeżdżący na LPG coraz wyraźniej zaczynają przepłacać za tankowanie. Ci którzy twierdzą, że są oszukiwani, to trudno w pewien sposób się z nimi nie zgodzić. Autogaz znów potaniał w cenach hurtowych, a ceny detaliczne praktycznie nijak się mają do tego. Marża jest wręcz kosmiczna względem tego, ile powinna wynosić realna cena.

LPG bardzo tanie, ale bardzo drogie

ceny paliwa lpg
fot. freepik

Średnia cena LPG w Polsce to już 2,67 zł/l w hurcie, co oznacza, że LPG wraz z VAT powinno kosztować niecałe 2,90 zł/l. Wszyscy jednak wiemy jak wyglądają dziś ceny autogazu w Polsce. Średnia cena wynosi 3,64 zł/l, a więc odbiega znacząco od tego co powinno być. Powód jest oczywisty i ten o, którym wszyscy alarmują – marża jest szalenie wysoka.

Obecnie będzie przekraczała już 70 groszy na niektórych stacjach paliw. To praktycznie jedna piąta całej wartości. Gdyby na diesel była taka nałożona marża to paliwo to nie kosztowałoby 7 złotych, a niemalże 8,50 zł/l. Tak to wygląda w odniesieniu do innych paliw, patrząc na skalę procentową.

Na szczęście nie na wszystkich stacjach paliw dochodzi do takiego absurdu. Są miejsca, gdzie można zatankować w naprawdę uczciwej cenie i prawdopodobnie lada chwila LPG w tych miejscach będzie dostępne poniżej kwoty 3 złote. To też sprawi, że wymusi to niejako na innych stacjach obniżki, bo inaczej po prostu autogaz będzie im zalegał. Nikt nie będzie chciał od tak dopłacać 60-70 groszy do litra. Konkurencja pod tym względem zrobi po prostu swoje.

autogaz lpg gaz
fot. freepik

Kierowcy nie kryją rozgoryczania

Nikt nie lubi być oszukiwani na pieniądze, ani płacić za innych tym na co ciężko pracuje. A przecież dziś kierowcy tankujący LPG płacą tak naprawdę za wszystkich pozostałych – na diesel i benzynę marża praktycznie jest zerowa. To dość mało uuczciwy zabieg względem ponad 3 milionów osób, które posiadają samochód z instalacją gazową.

LPG autogaz
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News