PILNE: Gaz wyłącznie z fabryczną instalacją w samochodzie! Kto takiej nie ma, czekają go duże opłaty

PILNE: Gaz wyłącznie z fabryczną instalacją w samochodzie! Kto takiej nie ma, czekają go duże opłaty

LPG autogaz ceny

Podaj dalej

Bardzo złe informacje dla wielu kierowców posiadających gaz w swoich samochodach. Jeżeli nie jest ona zamontowana fabrycznie, to wedle wchodzących w życie zmian przepisów, nie będzie ona akceptowalna. A nie ma co ukrywać, że z reguły instalację gazową w samochodzie się zakłada, a nie kupuje w nowym aucie. Taki stan rzeczy oznacza jednak duże kłopoty.

Atak nowym prawem w gaz

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

Nastąpiła znacząca zmiana przepisów w Niemczech, jeżeli chodzi o zastosowanie instalacji CNG i LNG w silnikach diesla. To też jednak zła informacja dla przedsiębiorców Polsce, gdzie wręcz masowo montowane były tego typu instalacje. Ba! Niektóre firmy zainwestowały grube pieniądze w możliwość konwersji ciężarówek. Dziś już wiadomo, że pieniądze poszły w błoto.

O co w tym wszystkim chodzi i o jakich pieniądzach mowa? Przewoźnicy posiadający w swojej flocie samochody z taką instalacją  mogli korzystać z ulg w opłatach autostradowych na terenie Niemiec. Po zmianach przepisów taka ulga przysługuje wyłącznie samochodom w fabrycznie wyposażone w gaz układy zasilania.

Taka zmiana sprawia, że gaz w silnikach diesla przestanie być popularny. Decyzja niewątpliwie jest niezwykle dziwna, jeżeli chodzi o taką zmianą przepisów. Dopuszcza się auta na CNG i LNG, ale tylko fabryczne. Co chce się osiągnąć tym celem? Zniesmaczenie oleju napędowego przy wysokich cenach? A może zachęcenie do kupowania nowych samochodów posiadających wmontowany gaz?

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

Niesprawiedliwość szeroko komentowana

W branży taka decyzja odbija się szerokim echem. Bo wbrew pozorom nie tyczy się to wyłącznie samych Niemców, ale także innych krajów. Bo podróżując przez Europę to właśnie Niemcy są krajem, który należy pokonać dojeżdżając do innych Państw. Zmiana zatem uderza w znaczną część Europy i przedsiębiorstwa.

Gaz niewątpliwie też przeżywa swój kryzys, ale pod względem CNG i LNG nie ma tak złej sytuacji, jak może się wydawać. Dlatego też dziwne wydaje się to, że zdecydowano się na taki krok. Niewątpliwie ma to swoje drugie dno, które dotknie wiele osób. A skoro nie wiadomo do końca o co chodzi to zawsze chodzi o…

lpg autogaz paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News