PILNE: LPG w zaskakującej cenie! Nagła obniżka, która zaskoczyła największych sceptyków cen paliw

PILNE: LPG w zaskakującej cenie! Nagła obniżka, która zaskoczyła największych sceptyków cen paliw

lpg-paliwo-ceny-paliw

Podaj dalej

Wokół wszyscy straszą i ostrzegają, że LPG będzie tylko i wyłącznie droższe. Na koniec maja kierowców jeżdżących na autogazie spotyka jednak bardzo miła sytuacja. Okazuje się, że paliwo to wcale nie musi drożeć, a ku kryzysowi jaki się wokół niego gromadzi potrafi nawet i stanieć! Taka sytuacja ma miejsce, co niewątpliwie ucieszy liczną grupę jego odbiorców.

LPG zatankujemy w niższej cenie

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

Sytuacja na rynku paliw przyzwyczaiła nas do tego, że jest bardzo niestabilna i chwiejna. Raz jest lepiej, raz gorzej, a koniec końców i tak średnia z ostatnich tygodni czy miesięcy jest dość wysoka. LPG wbrew pozorom ma się całkiem dobrze, a to wszystkim dzięki temu, że diesel oraz benzyna kosztują drogo. Trzeba za nie zapłacić blisko dwa razy więcej na każdym litrze.

Po tygodniu cena za autogaz spadła o 6 groszy i jest to pierwsza obniżka od dłuższego czasu. Pytanie tylko, jak odbije się to na stacjach paliw – krótko mówiąc, czy zobaczymy różnice w cenie. W ostatnim czasie niewiele się działo przy napisie LPG podjeżdżając tankować. Choć autogaz drożał, to ceny praktycznie się nie zmieniały, bowiem rezygnowano tylko z wysokiej marży.

Teraz zapewne stacje skorzystają na tym, że LPG tanieje i dzięki temu będą mogły więcej zarobić bądź obniżyć cenę na benzynę. Kierowcy z instalacją gazową mogą jednak zauważyć, że na wielu mniejszych stacjach paliw cena już w ostatnich dniach poszła w dół. Teraz może zejść do kwoty około 3,20 zł/l.

autogaz lpg gaz
fot. freepik

Jednorazowa obniżka?

Niższa kwota w hurcie daje do zastanowienia. Jej średnia to obecnie kilka groszy nieco ponad 3 złote, a więc trzeba przyznać, iż jest dość tanio jak na bieżący okres. W jakim kierunku jednak to wszystko będzie zmierzało w najbliższych dniach? W końcu zapowiadane były podwyżki i w każdym miesiącu średnia cena miała być wyższa od poprzedniego.

LPG zapewne odczuwa podobną sytuację jaka ma miejsce w przypadku benzyna i diesla. Ceny tutaj też od tygodnia spadły, chociażby za sprawą taniejącego dolara. Bacznie pozostaje się jednak przyglądać temu w jakim to kierunku będzie zmierzać dalej. Teraz jednak warto myśleć o najbliższym weekendzie i o tym, że każda wyjazd czy wycieczka będzie nieco tańsza.

tankowanie lpg autogaz
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News