PILNE: LPG w Polsce w starej dobrej cenie! Kierowcy płacą już mniej niż za trzy kajzerki w piekarni

PILNE: LPG w Polsce w starej dobrej cenie! Kierowcy płacą już mniej niż za trzy kajzerki w piekarni

LPG autogaz ceny

Podaj dalej

Kto jeździ na LPG, lecz w ostatnich dniach bał się zajeżdżać na stacje paliw, robił to niepotrzebnie. Wszędzie wokół napływają do nas niepokojące informacje o tym co się dzieje z cenami paliw, lecz sytuacja ta całkowicie nie dotyka autogazu. Kierowcy mogą napełnić swoje butle w samochodach płacą mniej niż w piekarni za trzy kajzerki! A to świadczy, że cena jest naprawdę atrakcyjna.

LPG zeszło poniżej 3 złote za litr

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

W wielu piekarniach w Polsce mała kajzerka kosztuje już od jakiegoś czasu złotówkę. Mowa o tej samej co kiedyś kosztowała 25-30 groszy. Za LPG można obecnie zapłacić 2,99 zł/l, a więc tak naprawdę mniej, niż za trzy małe ”nadmuchane” bułeczki. I to bardzo, ale to bardzo dobra informacja dla kilku milionów właścicieli tych samochód w Polsce.

Bo nawet jeżeli komuś nie uda się znaleźć stacji paliw z taką ceną, to na wielu innych cena jest naprawdę niewiele wyższa. I to na pewno bardzo duże zaskoczenie patrząc na to ile trzeba zapłacić za diesel, czy benzynę. Porównując z najdroższymi miejscowościami, a dokładniej mówiąc punktami tankowania, różnica na litrze wynosi nawet 5 złotych!

To przepaść, żeby nie powiedzieć, iż potężny nokaut. Krytycy LPG mogą dziś z ogromnym bólem żałować, że kiedyś zlekceważyli to paliwo. Tak samo zresztą ja te osoby, które mogły kupić auto z autogazem, lecz koniec końców zdecydowały się na inne. Obecnie samochody z instalcją gazową to perły na rynku wtórnym, które naprawdę można sprzedać w dobrej cenie.

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

Najlepszy okres w historii dla autogazu

Obecnie znajdujemy się w Polsce w najlepszym okresie w historii, jeżeli chodzi o posiadanie samochodu na instalację gazową. Opłacalność LPG nigdy nie była tak ogromna jak w obecnej chwili. Nawet jeżeli na stacjach paliw tankowaliśmy poniżej 1,50 zł/l. Wynika to po prostu z różnicy w cenie, jaką trzeba zapłacić za autogaz, a pozostałe paliwa.

Nic też dziwnego zatem, że wiele osób widząc ceny paliw rzuciło się do warsztatów o montaż LPG. Tyle tylko, że nie zrobili tego sami, a tym samym terminy aż profesjonaliści zajmą się ich samochodem są dość odległe. Mimo to nie powinno to nikogo zniechęcać do podjęcia takiej decyzji. Montaż i tak się zwróci szybko, a komu się udało wstrzelić z terminem, będzie to bardzo szybko. Montaż instalacji LPG to obecnie lepsza inwestycja niż lokaty w banku z najlepszym oprocentowaniem.

autogaz lpg gaz
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News