PILNE: LPG schodzi do poziomu poniżej 3 złote! Tutaj nie potrzeba żadnej promocji, to paliwo to rewelacja sama w sobie

PILNE: LPG schodzi do poziomu poniżej 3 złote! Tutaj nie potrzeba żadnej promocji, to paliwo to rewelacja sama w sobie

LPG autogaz ceny

Podaj dalej

Mamy to! Cena za LPG w Polsce nie powinna już przekraczać kwoty 3 złote za litr na żadnej stacji paliw w Polsce. Za nami kolejna obniżka w hurcie tego paliwa, która pokazuje jasno – musi być dwójka z przodu! Oczywiście istotną rolę odgrywa wciąż marża, ale to pokazuje, że w wielu miejscach jest ona bardzo przesadna.

LPG wraca do dawnych cen!

LPG autogaz
fot. freepik

Patrząc na średnią cenę za LPG mówimy o kwocie 2,77 zł/l, a więc po dodaniu odpowiedniego podatku jest to 2,99 zł/l. Trójka zatem zniknęła, co jest fenomenalną wiadomością dla tankująca. Warto przypomnieć, jakie pojawiały się prognozy 2-3 miesiące temau, względem tego paliwa. Mówiono, że nieuniknione będzie płacenie powyżej 4 złote za litr.

Ostatnie tygodnie to seria obniżek mniejszych i większych, aż w końcu doszliśmy do przełomowego momentu. Cieszyć na pewno może to, że stacje paliw także obniżają ceny, bo warto wspomnieć, że kiedyś przy podobnych wartościach tego nie robiły. Cała marża z diesla i benzyny została przerzucona na autogaz. Kierowcy, zamiast tankować LPG za około 3 złote, płacili wówczas 3,60-3,70 zł/l.

To było bardzo nie w porządku wobec posiadaczy instalacji gazowej. Teraz już nie ma takiej sytuacji aż na taką skalę. Widać po stacjach paliw, że bardziej odważnie decydują się na obniżki. Oczywiście można by mieć pretensje, że wciąż płaci się znacznie więcej niż się powinno, ale to powinno się dalej zmieniać na korzyść kierowców.

lpg stacja paliw
fot, freepik

Tanie stacje paliw

Z ratunkiem przychodzą jak zawsze te tańsze stacje paliw, na których można wlać LPG – i nie tylko – w dużo lepszej cenie. Już w ostatnich dniach można było spotkać ceny w okolicach 2,99 zł/l. Teraz taka cena powinna stać się w wielu miejscach po prostu normą. Bo trzeba pamiętać, że kwota o której mówiliśmy jest śrendnią, a więc u wielu dostawców jest taniej.

Wielu kierowców w Polsce nie dotyka problem drogiego tankowania i problemów związanych z jazdą do pracy i w inne miejsca. LPG jak na dzisiejsze czasy leje się jak przysłowiową wodę, za którą można sporo pojeździć. Od zawsze było wiadomo, że to ogromna oszczędność, ale dziś tak naprawdę zauważają to nawet najwięksi krytycy. Ci którzy mogli kupić auto z instalacją gazową, a tego nie zrobili teraz bardzo żałują. A wartość tych samochodów, jak i samych instalacji cały czas rośnie.

LPG autogaz
fot. freepik
LPG

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News