PILNE: LPG ponad 50 procent tańsze! Stacje paliw czegoś takiego już dawno nie doświadczyły

PILNE: LPG ponad 50 procent tańsze! Stacje paliw czegoś takiego już dawno nie doświadczyły

instalacja LPG diesel

Podaj dalej

LPG tańsze o połowę, to wręcz niebywała rzecz, która właśnie będzie miała miejsce. Kierowcy tankujący autogaz mają powody do zadowolenia, bowiem różnica w cenie robi się coraz bardziej wyrazista na tle pozostałych paliw. Różnica w cenie przekracza już wyraźnie 50 procent i zapowiada się, że będzie tylko się powiększać.

Jazda z LPG za pół ceny

lpg tankowanie samochod

Średnia cena za LPG w Polsce wynosi obecnie 2,69 zł/l według informacji e-petrol.pl. Wiele kierowców doskonale jednak wie, że można zatankować bez problemu nawet i o 20 groszy taniej od tej ceny. Mimo wszystko skupiając się wyłącznie na średniej ogólnokrajowej i mnożąc ją razy dwa, wychodzi cena 5,38 zł/l.

Obecnie średnia cena za benzynę wynosi 5,41 zł/l, a za diesel 5,46 zł/l. Co za tym idzie, LPG jest ponad 50 procent tańsze niż pozostała dwa najpopularniejsze paliwa. Dziś zatem ten kierowca, który posiada instalację gazową w swoich samochodzie może poczuć się niczym zwycięzca. Może ona naprawdę sporo zaoszczędzić i przejechać znacznie więcej kilometrów.

A biorąc pod uwagę, że autogaz można zatankować jeszcze taniej, niż średnia cena, liczy już naprawdę dają do myślenia. I nic dziwnego, że w warsztatach specjalizujących się w montaż LPG narodził się kolejny szał. Klienci zapisują się nawet na odległe terminy, aby przerobić swój samochód i móc także jeździć za pół ceny. To już kolejna fala popularności tego paliwa w Polsce, choć tak naprawdę trwa ona nieustannie.

lpg ceny paliw

Ceny miały być kosmiczne

Jesienią w ogóle nie zapowiadał się taki scenariusz, jeżeli chodzi o cenę za LPG. Zwiastowano, że cena około 3,50 zł/l bardzo długo będzie utrzymywała się na stacjach paliw. Ba! Mówiono nawet o tym, że może zbliżyć się do kwoty 4 złote. Wszyscy doskonale pamiętamy, jak mówiono o naprawdę wysokich cenach w szczycie zimy.

Ten można śmiało powiedzieć, że właśnie trwa, a wysokich cen jak nie było tak nie ma. I to w zasadzie nie efekt tarczy antyinflacyjnej, jeżeli chodzi o te paliwo. Ceny hurtowe są tak niskie za LPG, że mimo wszystko musimy tankować je drożej. Wszystko po to, aby nie tylko zamazać różnicę w cenie – o co coraz trudniej, ale także z punktu marż jakie narzuca stacja. Wszystko po to, aby nie musieć zawyżać bardziej cen za diesel i benzynę.

lpg

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News