PILNE: LPG lada moment poniżej 2 złote! Tak tanio nie było już od bardzo wielu miesięcy

PILNE: LPG lada moment poniżej 2 złote! Tak tanio nie było już od bardzo wielu miesięcy

LPG tankowanie paliwo

Podaj dalej

Posiadacze samochodów z instalacją LPG mają powody do zadowolenia. Paliwo które tankują do swojego auta tanieje praktycznie z tygodnia na tydzień, co widać mniej lub bardziej na stacjach paliw. Hurtowa cena autogazu nieustannie leci w dół i jej średnia wartość w Polsce jest dziś na poziomie około 2,17 zł/l.

LPG dalej taniejelpg tankowanie stacja

Warto pamiętać, że na cenę hurtową jest tą ostateczną, za którą paliwo kupują na swoje stacje jej właściciele. Do niej doliczają tylko podatek, który obecnie wynosi 8 procent VAT i narzucają marżę. I nie myli się ten, kto teraz pomyśli, że wydaje mu się, iż obecnie przepłaca tankując. To niestety prawda, bo robi to praktycznie każdy z nas.

Cena za LPG powinna być znacznie niższa na stacjach paliw niż jest obecnie. Powinna oscylować w okolicach 2,40 zł/l, a jej średnia jest znacznie większa. Wynika to w dużej mierze z wysokich marż jakie narzucają stacje paliw, chcące odkuć się między innymi za wcześniejszy okres. Do tego też łatwiej dać niższą marżę na diesel i benzynę przy wysokiej cenie, niż na autogaz, który i tak jest tani.

Mimo wszystko jest wiele stacji paliw w Polsce, gdzie już można tankować poniżej 2,49 zł/l. I trzeba przyznać, że względem obecnej sytuacji na rynku jest to bardzo uczciwa cena. Dużo przepłacają ci kierowcy, którzy na tankowanie muszą wydawać powyżej 2,60 zł/l, a nawet i ponad 2,70 czy 2,80 zł/l. Bo z informacji, jakie znajdują się w internecie i takich punktów obecnie w kraju nie brakuje

lpg tankowanie samochod

Cena spadnie poniżej 2 złote

W najbliższym czasie możemy być świadkami przełomowego momentu. Cena za LPG w hurcie może spaść poniżej 2 złote za litr, a to oznacza, że na stacjach paliw powinniśmy tankować nawet poniżej 2,30 zł/l. Niestety dla kierowców z instalacją gazową jest tylko jeden zły sygnał – drożejąca ropa na świecie. To niestety wpływa na to, że stacje paliw wciąż chętniej będą zawyżały jej cenę.

Mimo wszystko i tak nie ma powodów do narzekania, nawet gdy przepłacamy 10 czy 20 groszy. Cena i tak pozostaje ”śmiesznie niska” na tle pozostałych paliw. Diesel i benzyna w najbliższym czasie będą tylko i wyłącznie drożały i to dość znacząco patrząc na tydzień do tygodnia. Nie ma zatem powodów do narzekań większych dla tych, co tankują LPG.

Tankowanie LPG gaz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News