PILNE: LPG już nawet po 2,80 zł/l. Ale po ile będzie tankować autogaz jesienią? To będzie dopiero zaskoczenie

PILNE: LPG już nawet po 2,80 zł/l. Ale po ile będzie tankować autogaz jesienią? To będzie dopiero zaskoczenie

lpg stacja paliw

Podaj dalej

Bardzo dobrze zaczyna znów wyglądać cena za LPG na polskich stacjach paliw. Widać spadki cen także w przypadku autogazu, a nie tylko diesla oraz benzyny. Efekt? Na coraz większej liczbie stacji paliw zaczyna pojawiać się cena między 2,80-2,89 zł/l. Jest zatem naprawdę bardzo tanio, żeby nawet nie stwierdził – bardzo tanio.

Cena za LPG zaskakuje

dacia-lpg-2

fot. DaciaI tutaj należałoby nawet postać nieco większy znak zapytania – tanio czy bardzo tanio? Bo biorąc pod uwagę obecną sytuację można by stwierdzić, że już ceny są bardzo satysfakcjonujące. Z drugiej strony trzeba mieć na uwadzę to, że bardzo prawdopodobne jest to, że na jesień będziemy płacić jeszcze o kilkadziesiąt groszy mniej!

Dlatego to, co najlepsze może być tak naprawdę dopiero przed nami. Bo wedle informacji jakie się pojawiają i pojawiały wcześniej, końcówka roku w przypadku LPG może być naprawdę zaskakująca. Trudno jednak liczyć na to, że cena będzie po nieco ponad 2 złote za litr. Ale tankowanie za około 2,50 zł/l jest scenariuszem jak najbardziej realnym.

Już cena zbliżająca się do 3 złote dla wielu kierowców była niczym kamień z serca. I nic dziwnego, gdy wcześniej trzeba było płacić około 3,80 zł/l. Teraz to niemalże złotówka mniej, niż w momencie największego kryzysu na polskich stacjach paliw. To bardzo dużo biorąc pod uwagę tak niską cenę paliwa. Nic więc dziwnego, że ostatnio autogaz przeżywa drugą, a w zasadzie kolejną młodość. Ta wygląda na to, że nigdy się nie skończy. Przynajmniej do momentu aż politycy nie nałożą dodatkowych podatków.

dacia-lpg-2
fot. Dacia

Nic tylko jeździć

Niewątpliwie LPG zachęca kierowców do tego, aby często jeździć samochodem. Tankowanie pełnego baku gazu to kwestia kilkudziesięciu złotych, przy zbiornikach o pojemności około 25 litrów. A najczęściej to właśnie takie ”baki paliwa” ma instalacja gazowa w samochodach. Pozazdrościć można tym, którzy mają większy zbiornik, bowiem jazda wówczas nie ma końca, zanim znów odwiedzi się stację paliw.

Dziś tylko można parsknąć śmiechem, że kiedyś straszono nas kwotą 4 złote za litr, a nawet większa. Taki scenariusz się nie sprawdził ani na moment. Autogaz realnie patrząc nigdy nie był drogim paliwem, bo nawet gdy był najdroższy był ”rekordowo najtańszy”. To z racji tego, że była największą różnica do diesla i benzyny. Był to również najlepszy moment na założenie LPG w aucie, bowiem najszybciej zwracała się inwestycja.

lpg gaz autogaz
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News