PILNE: LPG gwałtownie drożeje w hurcie. Ile będziemy zaraz płacić za tankowanie?

PILNE: LPG gwałtownie drożeje w hurcie. Ile będziemy zaraz płacić za tankowanie?

lpg autogaz paliwo

Podaj dalej

W ostatnim czasie kierowcy posiadający samochód z instalacją LPG byli przyzwyczajeni, że gdy benzyna i diesel drożał, autogaz taniał. Ten obraz jednak zaczął się zmieniać i dziś już wiadomo, że najtańsze paliwo w Polsce także będzie drożeć. Już wiadać pierwsze symptomy tego sna stacjach, gdzie w tydzień cena poszła w górę o około 30 groszy.

LPG kroczy drogą innych paliw

lpg stacja gaz
fot. freepik

Najgorsza informacja jest taka, że dość wyraźnie LPG drożeje w ostatnich dniach w hurcie. Zaledwie w tydzień cena w hurcie jest większa o około 30 groszy, a średnia wynosi obecnie około 2,56 zł. Jest to cena do której trzeba doliczyć jeszcze VAT. Wartość ta jest już bowiem z akcyzą, opłatą paliwową oraz opłatą zapasową.

Doliczając VAT jest to już cena bliska 2,80 zł/l, a do tego należy doliczyć jeszcze marżę. Oznacza to, że cena 3 złote jest już praktycznie na wyciągnięcie ręki. Pomijając oczywiście fakt, że niektóre stacje paliw już oferują swoim klientom taką cenę. Realnie to jednak obraz, który dotknie wszystkich do połowy tego miesiąca.

A zatem po obniżkach cen, znów nadchodzi gorszy moment dla autogazu. Tankujący LPG nie mają jednak powodów do narzekań patrząc na to co się dzieje z benzyną i dieslem. Gdy tu paliwo zdrożało 30 groszy, tam w tym samym okresie niemal trzy razy tyle. Ciężko będzie zatem wmówić, że 3 złote to wysoka cena za tankowanie.

autogaz lpg gaz

Znów mocny sygnał do tego, aby założyć instalacje gazową

Drożejący diesel i benzyna oraz wyższa cena za LPG to kolejny sygnał do tego, aby zdecydować się na montaż butli z gazem w samochodzie.  Statystycznie dzięki temu szybciej zwrócą się poniesione koszty, a jest to inwestycja bardzo opłacalna. Zainteresowanie po raz kolejny w ostatnich dniach jest większe, jeżeli chodzi właśnie o przerobienie auta na gaz.

Po raz kolejny żyjemy w czasach, że lepiej tankować wcześniej niż później. Kto przełoży wizytę nas stacji o jeden dzień, może zapłacić już o kilka, a nawet kilkadziesiąt groszy więcej. Widoczne jest to gołym okiem dla każego kierowcy, który przejeżdża obok stacji. Z dnia na dzień widok ten sprawia, że nasze oczy są coraz większe.

tankowanie lpg autogaz
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News