PILNE: Kwarantanna dla wracających do Polski! Minister Zdrowia zapowiedział zmiany. Co ze świętami?

PILNE: Kwarantanna dla wracających do Polski! Minister Zdrowia zapowiedział zmiany. Co ze świętami?

kwarantanna adam niedzielski

Podaj dalej

W Polsce będzie obowiązywała kwarantanna dla osób wracających do kraju. To przed świętami Bożego Narodzenia bardzo zła informacja dla setek tysięcy osób, wracających spędzić czas ze swoją rodziną. Minister Zdrowia zapowiedział, że zmiana jest potrzebna w związku z nowym szczepem koronawirusa, który ma być jeszcze groźniejszą odmianą niż obecne warianty.

Kwarantanna w Polsce

minister zdrowia kwarantanna

Obecnie Ministerstwo Zdrowia pracuje nad listą krajów z których powrót będzie związana z tym, że daną osobę będzie czekała kwarantanna. Chodzi o kraje, w których odnotowano mutację Omikron. Jeżeli jednak dana osoba posiada szczepienie bądź wykona test nie będzie musiała przebywać przez daną ilość dni pod zamknięciem w swoim własnym domu.

– Przeanalizujemy sytuację pod kątem uszczelnienia granic. To jest oczywiste, że taka decyzja musi być podjęta – powiedział Adam Niedzielski w rozmowie w Radio Plus. Minister Zdrowia podkreślił jednak, że wciąż nie ma pewności co do tego, czy szczepienie będzie zwalniać z kwarantanny. Nie wiadomo czy jest ono skuteczne w walce z nową odmianą wirusa. Tutaj może jeszcze dojść do zmiany, w kontekście zaleceń ekspertów.

Wiadomo już, że uszczelnianie granic będzie miało miejsce od 1 grudnia. Zdaniem Adama Niedzielskiego trzeba działać pilnie, gdyż w Polsce już sytuacja nie wygląda ciekawie pod względem pandemii. Pojawienie się nowej odmiany może już całkowicie sparaliżować służbę zdrowia, na co Ministerstwo Zdrowia nie może sobie pozwolić.

Szczegóły poznamy w ciągu najbliższych godzin

W ciągu najbliższych godzin poznamy wszelkie szczegóły. Możemy spodziewać się, że niebawem Ministerstwo Zdrowia zapowie konferencję prasową na której o wszystkim poinformuje. Najważniejsza dla obywateli jest kwestia szczepień. Jeżeli te nie będą zwalniać z kwarantanny, to wielu obywateli może poczuć się rozczarowanych sensem szczepień.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News