PILNE: Kupujesz samochód? Uważaj jak nigdy. Takiego szrotu w Polsce już dawno nie sprzedawano

PILNE: Kupujesz samochód? Uważaj jak nigdy. Takiego szrotu w Polsce już dawno nie sprzedawano

samochod uzywany sprzedaz

Podaj dalej

Każda osoba chcąca kupić używany samochód musi mieć się na baczności. Nie dość, że jest ogromny brak pojazdów, które można kupić, to na dodatek te które są pozostawiają wiele do życzenia. I to lekko mówiąc, bo tak naprawdę zdecydowana większość tych pojazdów to powinna trafić albo do warsztatu albo od razu na szrot.

Samochód potrzebny od ręki

parkowanie mandat samochod
fot. freepik

Handlarze wykorzystują to, że jest ogromne zapotrzebowanie na rynku na używany samochód. Jedno podchodzą do tematu w bardziej uczciwy sposób, inni mniej. Nie zmienia to jednak faktu, że do Polski zjeżdżają starcie, bo tak naprawdę ciężko nawet jest coś sprowadzić konkretnego. Dlatego też często brane jest, co po prostu jest pod ręką i drugiej osobie nie jest potrzebne.

Niepokojące informacje pod tym względem przedstawił SAMAR. W kwietniu padł rekord jeżeli chodzi o sprawdzanie starych pojazdów. Średni wiek importowanego auta 12,61 roku, a średnia roczna nieubłaganie z miesiąca na miesiąc rośnie. Średnią zawyżają samochody osobowe (12,65 lat), szczególnie te wyposażone w silniki benzynowe (13,48 lat).

Decydując się na kupno samochodu warto sprawdzić dokładnie u mechanika, na co planujemy wydać pieniądze. Bo nie dość, że samochód używany tak naprawdę jest teraz drogi, to równie drogie mogą być jego późniejsze naprawy. Lepiej nie kupować kota w worku, bo to już naprawdę nie te czasu, że machnęło się ręką i z czasem naprawiło co trzeba było.

samochod parking inwestycja
fot. freepik

Tanio kupić, drogo sprzedać

Obecnie niezwykle ciężko jest kupić samochód z drugiej ręki, licząc na to, że będzie on spełniał nasze oczekiwania. Sytuacja może poprawić się za kilka miesięcy, gdy dla wielu osób utrzymanie kilku pojazdów stanie się niemożliwe. A przyczynią się do tego wysokie ceny życia, a więc rosnąca ciągle inflacja. Wtedy na rynku mogą pojawiać się ciekawsze i lepsze pojazdy.

Na razie jednak trzeba przebierać w tym co jest, a jest, krótko mówiąc, mało ciekawie. Oczywiście to nie oznacza, że nie można trafić na perełki. Dobre auta jednak ciężko znaleźć i najczęściej sprzedawane są z polecenia. Wszystko inne to auta sprowadzane, których wiek i często stan, pozostawia wiele do życzenia.

samochod sprzedaz parking
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News